شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/09 14:00:00
سرویس بین الملل

دیدار سفیر ژاپن با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی

**"کین ایچی کومانو" سفیر جدید ژاپن در کشورمان ظهر امروز با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش همکاری های دو کشور، به ظرفیت فراوان ایران و ژاپن برای تقویت و تحکیم مناسبات در عرصه های گوناگون به ویژه اقتصادی، صنعتی و فناوری اشاره و خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد برداشتن گام های عملی برای توسعه همکاری های دوستانه در همه عرصه ها به دور از برخی تلاش ها برای تأثیرگذاری منفی بر این روابط دوستانه و تاریخی باشیم.

وی مناسبات تاریخی ایران و ژاپن را میراث ارزشمندی برای نسل‌های آینده خواند و افزود: مسائلی مانند تحریم‌ها و فشارهای مغرضانه کنونی علیه ملت ایران گذرا است و باید این میراث ارزشمند را از گزند این مسائل به دور داشت و به نسل های آینده دو ملت سپرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- ژاپن در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ترورهای اخیر دانشمندان کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی که از راه های مختلف نتوانسته اند ملت ایران را از ادامه راه برحقشان برای استفاده صلح آمیز هسته ای بازدارند اینک به این گونه اعمال ناجوانمردانه و اقدامات کور تروریستی متوسل شده اند.

وی تصریح کرد: این قبیل اقدامات تروریستی ملت ایران را در ادامه مسیر برحق خود پایدارتر خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تحولات اخیر شبه جزیره کره اظهار امیدواری کرد هر چه سریعتر صلح و آرامش به این منطقه حساس باز گردد.

بر اساس این گزارش، کومانو سفیر جدید ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به سابقه آشنایی خود با کشورمان گفت: ایران تغییرات زیادی در جهت رشد و پیشرفت در عرصه های گوناگون داشته است.

وی روابط دو کشور را مناسباتی مبتنی بر دوستی تاریخی و اعتماد متقابل خواند و اضافه کرد: باوجود فراز و نشیب های فراوان، با اراده رهبران دو کشور، این مناسبات همواره روندی رو به گسترش داشته است.

وی افزود: مصمم به توسعه و گسترش مناسبات با کمک مقامات دو کشور در همه زمینه های اقتصادی- علمی و فرهنگی می باشیم.

وی با اشاره به مذاکرات آتی 1+5 و کشورمان اظهار امیدواری کرد نتایج این گفتگوها و در حل سوء تفاهمات کنونی در بر داشته باشد.

سفیر ژاپن همچنین بر اهمیت همکاری های منطقه ای دو کشور به ویژه در مورد بحران افغانستان تأکید کرد و خواستار تقویت رایزنی ها در این زمینه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet