هدر موبایل
1389/09/09 17:18:00
سرویس فرهنگی
نماینده مردم قم:

"مفاتیح‌الجنان" محدث قمی را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، از رونمایی تمبر یادبود و مجموعه آثار محدث قمی در همایشی که قرار است با حضور رییس مجلس در قم برگزار شود، خبر داد.

"علی بنایی" که خود دبیر همایش هفتادمین سالگرد "حاج شیخ عباس قمی" را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار کرد: یازدهم آذرماه همایش سالگرد مولف "مفاتیح‌الجنان" آغاز می‌شود. محدث قمی مولف این کتاب از علمای نامدار و از شخصیت‌های بارز جهان شیعه است.

وی با تاکید بر اینکه اخلاص و تقوای "حاج شیخ عباس قمی" زبانزد خاص و عام است، افزود: این اخلاص و تقوای او باعث شد تا 100 تالیف در زمینه حدیث و علوم قرآنی شود و انسانی شناخته شده در میان مسلمانان شیعه باشد.

نماینده مردم قم در مجلس، تصریح کرد: محدث قمی از مولفانی است که در علم رجال و علم اخلاق و آداب قرآنی شاخص است؛ اما کتاب  "مفاتیح‌الجنان" او باعث شده است تا جهان شیعه با این کتاب مانوس شوند و شهرت جهانی او نیز به دلیل تالیف همین کتاب ارزشمند است.

بنایی با بیان این مطلب که "مفاتیح‌الجنان" شخصیت بین‌المللی از محدث قمی به وجود آورده است، گفت: این کتاب همچنان با استقبال شیعیان روبرو است. به همین دلیل کانون فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت هفتادمین سالگرد ایشان مجموعه آثار شان را مورد بازبینی و بازنگری قرار دادند، به طوری که 45 مورد از آثار ایشان را در یک مجموعه جمع‌آوری کردند.

به گفته دبیر این همایش آیت‌الله مومن عضو شورای نگهبان و علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم سخنرانی خواهند کرد. همچنین از تمبر یادبود و مجموعه آثار مکتوب و نرم‌افزار آثار او رونمایی  خواهد شد.

بنایی تاکید کرد که قرار است یک روز خاص به نام این مولف بزرگ در تقویم کشور ثبت شود و همچنین یکی از خیابان‌های قم به نام او نام‌گذاری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet