شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/09 17:29:00
سرویس سیاسی
در گزارش خانه ملت تشریح شد

تلاش مجلس برای بررسی لایحه برنامه از آغاز تا پایان

**بررسی لایحه ۲۰۰ ماده‌ای برنامه پنجم توسعه پس از برگزاری ۴۳ جلسه علنی در ۲۳ روز کاری مداوم عصر امروز در مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 8 آبان ماه کار بررسی این لایحه را در دو نوبت کاری صبح و عصر آغاز کرده و پس از 5 هفته کاری، کار بررسی همه مواد این لایحه را به پایان رساندند.

طی بررسی‌های صورت گرفته در صحن علنی مجلس، برخی از مواد این لایحه اصلاح، برخی حذف و برخی دیگر هم برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، بیستم دی‌ماه سال گذشته لایحه برنامه پنجم توسعه را در 9 فصل و یک ضمیمه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

این لایحه اردیبهشت ماه ابتدا درکمیسیون های تخصصی مجلس بررسی شد و پس از آن کمیسیون تلفیق، تیرماه رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسعه را آغاز کرد که بررسی این کمیسیون نیز در اواخر مهرماه پایان یافت. تا اینکه نمایندگان از عصر روز شنبه، هشتم آبان ماه بررسی لایحه برنامه پنجم را در صحن علنی آغاز و کلیات این لایحه را در همین روز با 131 رای موافق،44 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

پس از تصویب کلیات لایحه برنامه پنجم توسعه، نمایندگان از روز نهم آبان ماه بررسی جزئیات این لایحه 200 ماده ای را طی دو نوبت کاری در هر روز آغاز و موفق شدند عصر امروز با برگزاری 43 جلسه علنی بررسی جزئیات این لایحه را به پایان برسانند.

بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه درحالی در صحن علنی امروز مجلس پایان یافت که در برخی از روزها نمایندگان به دلیل اهمیتی که برای بررسی سریع این لایحه قائل بودند حتی جلسات علنی خود را مانند روزجاری از ساعت 6 صبح آغاز کردند.

نمایندگان قرار است از روز یکشنبه آینده با تشکیل جلسه علنی به بررسی مواد مراعی (مسکوت) مانده بپردازنند.

مواد مراعی مانده قرار است پس از بررسی در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه پنجم توسعه برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet