هدر موبایل
1389/09/09 20:45:00
سرویس بین الملل
حدادعادل در دیدار با وزیر فرهنگ روسیه:

کشورهای دارای فرهنگ غنی باید نسل جوان خود را از تهاجم فرهنگی غرب دور نگهدارند

**"الکساندر آودیف" وزیر فرهنگ روسیه بعدازظهر امروز با "غلامعلی حدادعادل" رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار ابتدا حداد عادل روابط و مناسبات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه را در زمینه‌های مختلف خوب و برخوردار از سابقه دیرینه توصیف کرد و گفت:‌ وجود یک روسیه قدرتمند و مستقل در همسایگی ایران به نفع مردم هر دو کشور است.

وی در ادامه با اشاره به اشتراکات گوناگون بین دو کشور، توسعه ارتباطات فرهنگی فیمابین را حائز اهمیت برشمرد و اظهار نمود: تقویت زیرساخت های فرهنگی از جمله روابط گسترده بین بخش‌های مردم‌شناسی و موزه‌ای دو کشور در کنار روابط سیاسی و اقتصادی فیمابین امری ضروری است.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه با تبیین الگوهای فرهنگی و اسلامی فراروی جامعه امروز ایران ‌بویژه جوانان خاطرنشان ساخت: در ایران پس از انقلاب اسلامی، آرمان بزرگ اسلام خواهی و تقویت بنیه‌های معنوی جوانان بعنوان آینده‌سازان کشور همواره در دستور کار متولیان فرهنگی کشور بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: کشورهای دارای فرهنگ غنی و مستقل باید نسل‌های جوان خود را از تبعات ناگوار تهاجم فرهنگی غرب بویژه آمریکا دور نگهدارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی در پایان با ابراز خرسندی از اهتمام دولت روسیه نسبت به راه‌اندازی نیروگاه بوشهر، اظهار امیدواری کرد این کشور با عمل به توافقات مربوط به قرارداد مرسوم به S300 به توسعه هرچه بیشتر مناسبات فیمابین کمک کند.

در ادامه این دیدار همچنین الکساندر آورین وزیر فرهنگ روسیه ایران را کشوری برخوردار از فرهنگ غنی تاریخی و دارای مناسبات خوب دیرینه با کشورش خواند و گفت: ایران جایگاه رئیس‌های در فرهنگ و تمدن روسیه دارد و ایران با فرهنگ منحصر به فرد خود توانست است چهره زیبایی از فرهنگ آسیایی و جهانی را ترسیم کند.

وی با تاکید بر اهمیت اقدامات ایران شناسی در روسیه یادآور شد: مردم کشور روسیه تلاش تحسین آمیزی را در جهت شناخت فرهنگی و تمدن ایران از خود نشان می‌دهند و این گویایی غنای فرهنگی بزرگ ایران است.

وزیر فرهنگ روسیه در پایان خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش مناسبات فرهنگی بین دو کشور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet