هدر موبایل
1389/09/10 16:00:00
سرویس سیاسی
صدر در مراسم گرامیداشت مدرس:

مجلس مظهر تبلور اقتدار و اراده ملت است

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مجلس را مظهر اراده و اعمال رای ملت دانست و تاکید کرد: این مجلس به عنوان بازوی رهبری در مسیر قانونگذاری و نظارت حرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدشهاب الدین صدر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در  مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله سیدحسن مدرس و روز مجلس به شهرستان کاشمر سفر کرده بود صبح امروز در این مراسم حضور یافت.

وی با گرامیداشت روز مجلس و آیت الله مدرس اظهار داشت: ایشان در کنار تعلیم و آموزش در علوم مختلف دینی و بهره مندی از محضر فقها و علمای بزرگوار و برجسته اسلام و شیعه به مسائل و امور شخصی و درونی که باعث بالندگی یک انسان می شود، توجه زیادی داشتند.

وی با اشاره به فرموده امام راحل گفت: امام فرمودند وقتی یک انسان الهی می شود می تواند تحول و انقلاب ایجاد کند و این همان چیزی است که در شخصیت امام راحل تبلور یافت. انسانی الهی که در زمان حیات شان نهضتی را بنیانگذاری کردند و حرکتی را ایجاد کردند که تا سالهای سال الهام بخش همه مردم و انسانهای آزاده دنیا خواهد بود.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: تعبیری را از یکی اولیای الهی شنیده ام که می گوید وقتی انسانی الهی شد حتی بعد از مرگش و بعد از بین رفتن جسدش هم مایه آبادانی، عمران و الهام بشر خواهد بود. همانطور که حضرت امام (ره) در یک بیابانی نزدیک بهشت زهرای تهران دفن کردند اما به برکت حضور مرقد ایشان امروز آنجا تبدیل به یک محل آباد و نورانی و مورد توجه همه مسلمانان شیعیان تبدیل شده است و این بیانگر همان تعبیر است که بدن یک انسان الهی هم منشا تحول و تحرک است.

صدر ادامه داد: شهید مدرس هم در کنار تحصیل علم و دانش به این امور درونی و معنوی توجه ویژه داشته و همین مسائل باعث شد که او بتواند با شجاعت ایستادگی و مبارزه کند و تنهایی در مقابل استکبار و استعمار قد علم کرده و مقاومت کند و سخن و ایده اش را به کرسی بنشاند و در نهایت در همین راه نیز به شهادت رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اتفاقی در زندگی ایشان افتاد و این امواج خروشان را در جامعه و کشور و حتی دنیا ایجاد کرد به خاطر همان بعد معنوی و درونی ایشان بود و نشان می دهد وقتی انسانی خدایی شد و با نماز و دعایش انس گرفت می تواند تحول ایجاد کند؛ در حالی که ما خیلی از افراد را داریم که درس هم می خوانند، سخن هم می گویند و حتی فریاد هم می زنند اما فریادشان به جایی نمی رسد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری تبلیغات و تهدیدات دشمنان را خنثی کرده است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با همان صلابتی که امام راحل داشتند، مقابل تهدیدات ایستاده اند و از آرمان های امام و نظام دفاع می کنند و در مقابل همه تهدیدات و حرکاتی که دشمنان به مردم ایران تحمیل می کنند با صبر و اقتدار موضع گیری می کنند و همین موضع گیری ها موجب عقب نشینی دشمنان شده است.

وی افزود: دشمنان بارها علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغ کرده اند که آمریکا می خواهد به ایران حمله کند؛ اما ایمان مردم و ایستادگی و مقاومت شان در کنار هدایت ها و موضع گیری های رهبری این تهدیدات خنثی شده اند و می بینیم که نظام جمهوری اسلامی روز به روز بر عزتش افزوده می شود و دشمنان نظام خوارتر و خفیف تر می شوند.

صدر به توجهات ویژه امام راحل نسبت به شخصیت شهید مدرس اشاره کرد و گفت: امام از مدرس به عنوان یک شخصیت ممتاز و درخشان نام می برد و می فرمودند که مرحوم مدرس که به دست رضا خان ترور شد از بیمارستان به رضا خان پیام داد که من زنده هستم و مدرس حالا هم زنده است و مردان تاریخ تا آخر زنده هستند.

وی افزود: امام اوج فرازهای مناجات های شعبانیه را آنجا می داند که می گوید خدایا ما را از تمام تعلقاتی که برای انسان ایجاد می شود و آن تعلقات همان تعلقات است که انسان را به زمین می زند، جدا کن و ما را به کمال کامل خداوند برساند. اگر این حالت اتفاق افتد انسان سبکبالی خواهیم شد و به کمال خداوند خواهیم رسید.

نماینده مردم تهران، مدرس را شخصیتی ممتاز و الهام بخش برای همه دوستداران و وفاداران انقلاب و نظام دانست و تاکید کرد: مدرس انسان وارسته ای بود که برای خدا قیام کرد، برای خدا حرکت کرد، برای خدا مخالفت می کرد، برای خدا می جنگید و در نهایت به شهادت رسید.

وی نامگذاری روز شهادت مدرس را به عنوان روز مجلس منعکس کننده پیام مهمی دانست و گفت این نامگذاری حاوی این پیام است که مجلس شورای اسلامی یک مجلس مدرسی است. مجلسی است که مانند مدرس استقلال، آزادی و دفاع از احکام الهی و شرع مبنای عمل و کارشان است.

نماینده تهران تاکید کرد: از ابتدای انقلاب و بعد از تاسیس مجلس شورای اسلامی و انتخابات مختلفی که شکل گرفت، مقام معظم رهبری و حضرت امام در پیامهای مختلف خود، شاخص ها و موازینی که مجلس باید براساس آن حرکت کند، قانونگذاری کند و برای پیشرفت و تعالی کشور برنامه ریزی کند را مشخص کردند.

صدر تاکید کرد: این نامگذاری به خوبی بیان می کند که مجلس در جهت اقامه احکام الهی و در جهت حفظ استقلال که از دستاوردهای مهم و بزرگ نظام جمهوری اسلامی است، تاکنون قانونگذاری کرده و حرکت می کند.

نماینده تهران با بیان این که آزادترین و مستقل ترین انتخابات امروز در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می شود، تاکید کرد: جمهوری اسلامی تنها کشوری است که مردم در آن آزادانه رای می دهند، آزادانه حرف خودشان را می زنند و موضع گیری می کنند و در دفاع از مظلومان همیشه پیشقدم بوده اند که این مهم به برکت حضور علمای بزرگی چون امام راحل و شهید مدرس محقق شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مجلس در راه ولایت فقیه حرکت می کند خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی مجلس امام راحل و مقام معظم رهبری است و مجلسی است که خود را تابع و مطیع مقام عظمای ولایت می داند و از شاخص های مشخص شده توسط امام راحل و رهبری تبعیت می کند.

وی با تاکید بر این که مجلس شورای اسلامی در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت می کند گفت: مجلس شورای اسلامی ایران در چارچوب قانون اساسی و با رعایت حدود الهی قانونگذاری می کند و در تمامی این سالها تلاش کردند که در جهت تحقق آرمانهای امام راحل و منویات رهبری حرکت کنند وامیدواریم این توفیقات در آینده نیز ادامه یابد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که تمام ارکان نظام مشروعیت خود را از ولایت فقیه می گیرند، تصریح کرد: در قانون اساسی سه قوه پیش بینی شده است که زیر نظر ولایت فقیه و در کنار یکدیگر حرکت می کنند و این دستاوردها نتیجه مبارزه علمای بزرگی چون امام خمینی و مدرس در طول تاریخ بوده است که در نهایت موجب شکل گیری نظامی در چارچوب موازین اسلام شده است.

صدر تاکید کرد: امروز قوای سه گانه در کنار تمام نهادها و با وجود تمام تبلیغات که می خواهند تفرقه را بین قوا القا کنند یکصدا و دست در دست هم پشت سر رهبری راه رشد و توسعه و تعالی کشور را ادامه می دهند.

وی با بیان این که مجلس شورای اسلامی دل در گرو ولایت و اهل بیت دارد اظهار داشت: این مجلس در مسیر اهل بیت حرکت می کند، برای شکوفایی استعدادها و تعالی کشور تلاش می کند و خوشبختانه قاطبه نمایندگان مجلس با صلاحیت و مذاهب مختلف با قاطعیت مسیری را که در جهت آرمان های امام و رهبری است دنبال می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر این که نظام جمهوری اسلامی با همه تهدیدات و تحریم ها در عرصه های مختلف دستاوردهای بزرگی داشته است، گفت: در حوزه های علمی و فناوری موفقیت های بزرگی داشته ایم، خصوصا در بحث انرژی هسته ای از تمامی آن موانعی که دشمنان ایران و اسلام و ابرقدرت ها ایجاد کرده اند عبور کردیم و فناوری هسته ای را به دست آوردیم و دشمنان امروز نمی توانند ما را به عقب برگردانند.

وی افزود: اگر امروز دشمنان دست به یکسری اقدامات کور و ناجوانمردانه می زنند و جوانان و نخبگان و دانشمندان ما را هدف قرار می دهند و همانطور که دیدید در دو روز گذشته یکی از برجسته ترین دانشمندان ما را ترور کردند به این دلیل است که نمی خواهند ما پیشرفت کنیم.

صدر با تاکید بر این که ملت ایران راه اعتلا و پیشرفت را ادامه خواهد داد، گفت: ملت ایران خود را از بند استکبار رهانیده است و این مسیر پیشرفت را با قاطعیت و صلابت ادامه خواهیم داد و هیچ کدام از حرکات و تهدیدات دشمنان که اوجش جنگ تحمیلی بود ما را از اهداف و آرمانهایمان دور نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در این مسیر مستحکم و با اقتدار عمل خواهد کرد و به عنوان جلوه ای از مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی از دستاوردهای انقلاب دفاع خواهد کرد.

وی مجلس را مظهر اعمال رای ملت و تبلور اقتدار و اراده ملت دانست و خاطرنشان ساخت: این مجلس به عنوان بازوی رهبری در مسیر قانونگذاری و نظارت به وظایف خود عمل خواهد کرد و همکاری پرتوانی را با دولت و قوه قضائیه خواهد داشت و دست در دست هم مشکلات کشور را مرتفع کنند و در مسیر رفاه و آسایش ملت حرکت کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه سفر یک روزه خود به کاشمر ساختمان جدید نظام پزشکی این شهرستان را افتتاح کرد و از شرکت فرش این شهرستان نیز بازدید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet