انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/10 16:12:00
سرویس سیاسی
موسوی مبارکه:

حفظ جایگاه مجلس در گرو رسیدن به مشکلات مردم است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز مجلس تاکید کرد: زمانی به جایگاه اصلی قوه قانونگذاری دست خواهیم یافت که به مشکلات مردم و کشور رسیدگی کنیم.

"سید علی موسوی مبارکه" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری و برابر قانون اساسی مجلس در راس امور است؛ چرا که این قوه هم مسئولیت قانونگذاری را برعهده دارد و هم نظارت بر حسن اجرای آن را.

نماینده مردم مبارکه افزود: برای درسترسی به این دو مسئولیت که اهمیت بسیاری دارد، باید توجه بیشتری به مشکلات مردم و کشور داشت.

این نماینده با بیان اینکه مجلس ریل گذار حرکت دولت و کشور است، تاکید کرد: قوه مقننه باید با وضع قوانین و جهت دهی به دولت در رفع مشکلات کشور پیشگام باشد. همچنین قوای مجریه و قضاییه با حرکت در این مسیر و حمایت از مجلس به خوبی می توانند به پیشرفت ایران کمک کنند.

موسوی مبارکه با بیان اینکه دسترسی به جایگاه مجلس هماهنگی و همکاری نمایندگان و هیات رییسه را می طلبد، تصریح کرد: اگر هیات رییسه مجلس و نمایندگان هماهنگ باشند بهتر می تواند در خصوص رفع مشکلات برنامه ریزی کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: در حال حاضر هماهنگی بین هیات رییسه و نمایندگان وجود دارد اما برای ارتقا جایگاه کنونی مجلس باید این همکاری بیشتر شود.

به گفته این نماینده یکی از مهمترین مشکلات کشور در حوزه اجتماعی اشتغال و مواد مخدر است که لازم است مجلس با همکاری وزارت تعاون در خصوص اشتغال زایی زمینه را برای حل این مسائل فراهم کند.

موسوی مبارکه تاکید کرد: در این مسیر قوای مجریه و قضاییه نیز باید مجلس را همیاری کنند؛ چرا که اجرای صحیح قوانین و فراهم کردن امنیت بر عهده این دو قوه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet