هدر موبایل
1389/09/10 17:16:00
سرویس سیاسی
اکرمی:

تضعیف مجلس به هر دلیلی، به زیان مردم و نظام است

**نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، معتقد است که هرچه مجلس قوی‌تر و محکم‌تر باشد، به نفع نظام و همه مردم است؛ اما اگر مجلس به هر دلیلی تضعیف شود به زیان نظام و مردم خواهد بود.

"سیدرضا اکرمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به روز مجلس و جایگاه مجلس از آغاز تاکنون اظهار کرد: ما طبق قانون اساسی و طبق تجربه‌ای که از دوران مشروطه و اکنون داریم، می‌بینیم که هرچه مجلس قوی‌تر باشد هم به نفع نظام و هم به نفع مردم است و هم می‌تواند در خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم کمک کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید براینکه مجلس ضعیف ناکارآمد است، گفت: اگر مجلس به هر دلیلی تضعیف شود، به زیان مردم و نظام خواهد بود. امام (ره) نیز که خود معمار بزرگ انقلاب بودند همیشه این نکته را مطرح می‌کردند که مجلس باید در راس امور باشد واین بدین معنا است که مجلس باید هم در قانون‌گذاری و هم در بحث نظارت توفیق داشته باشد.

اکرمی افزود: در مجلس هشتم بخش نظارت بیشتر پررنگ شده است و مورد توجه قرار گرفته است، اگر نظارت بایسته‌ای صورت بگیرد، کارها هم از لحاظ قضایی و هم اجرایی بهتر انجام می‌شود و باعث جلوگیری از تخلفات متعدد خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه تاکید مجلس هشتم بر بخش نظارت است، تصریح کرد: مجلس هشتم تلاشش بر این است که در نظارت قوی‌تر عمل کنیم. به طوری که تحقیق و تفحص‌های صورت گرفته می‌تواند برای مدیران هشداری باشد که مراقب اعمال و رفتار خود در اجرای قانون و مصرف بیت‌المال باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet