خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/10 16:29:00
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی:

نمایندگان با رفتار خود جایگاه مجلس را حفظ کنند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه مجلس رفیع است، تاکید کرد:نمایندگان مجلس با عدم حضور در جلسه‌های علنی و مطرح کردن برخی تذکرها باعث می‌شوند شان و جایگاه مجلس نزول کند.

"سید ناصر موسوی لارگانی" در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به روز مجلس، گفت: طبق فرمایشات رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری مجلس از رفیع‌ترین جایگاه برخوردار است اما در برخی مواقع نمایندگان با عدم حضور در جلسه‌های علنی و مطرح کردن برخی مسائل در مجلس باعث می‌شوند کار و جایگاه مجلس زیر سوال برود.

نماینده مردم فلاورجان با تاکید بر اینکه شان و جایگاه مجلس در گرو ررفتار نمایندگان است، اظهار داشت: لازم است نمایندگان یک مقدار در رفتار و منش خود دقت کنند تا به جایگاه رفیعی که مد نظر رهبر کبیر انقلاب، مقام معظم رهبری و قانون اساسی دست یافت.

موسوی لارگانی تاکید کرد: جایگاه مجلس به اندازه‌ای بالا و رفیع است که هر چه تلاش کنیم به آن دست نخواهیم یافت با این وجود باید در رسیدن به حداکثری آن تلاش کرد.

این نماینده به عملکرد قانونگذاری در مجلس هشتم اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد مجلس هشتم قوانین خوبی را به تصویب رسانده است اما در بحث قانونگذاری تنها تصویب قوانین خوب و کامل کافی نیست بله باید خوب هم اجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: بعد دیگر مجلس، نظارت بر حسن اجرای قوانین است که از زمانی که معاونت نظارت در مجلس در نظر گرفته شده این بخش از مسئولیت مجلس ارتقا یافته است.

موسوی لارگانی تاکید کرد: با این وجود باید معاونت نظارت جدی‌تر و با هماهنگی بیشتری عمل کند تا نتیجه بهتری کسب کرد.

وی پیشنهاد داد: اگر دو نفر از اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس را مسئول پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قوانین در نظر بگیریم و این کار را در بین نمایندگان تقسیم کنیم، نظارت مجلس تقویت خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet