انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/11 09:32:00
سرویس بین الملل
علیخانی:

دولت باید حساب شده‌تر عمل کند

** نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشور گامبیا، گفت: «مقصر این مسائل دولت است که به این کشورها بها می‌دهد و آنها هم شأن جمهوری اسلامی را رعایت نمی‌کنند.

 قدرت‌الله علیخانی در گفت و گو با روزنامه ولایت قزوین تصریح کرد: ما باید در روابط خارجی‌مان حساب‌شده‌تر از این‌ها عمل کنیم، دولت باید با تدبیر و درایت بیشتری اقدام کرده و کارها را مدیریت کند. » در همین رابطه همچنین یک عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اقدام گامبیا را توهین به ملت ایران ارزیابی کرده و دولت و وزرات خارجه را مسئول این اتفاق دانست.

قدرت‌الله علیخانی گفت: «متأسفانه دولت ما در این گونه مباحث بی‌بصیرتی کرده است. ما در ارتباط با بعضی از کشورها تدابیر لازم را رعایت نمی‌کنیم. »

وی اقدام دولت گامبیا در قطع روابط و همکاری‌هایش با دولت ایران را توهین به ملت و کشور ایران دانست و عنوان کرد: «متأسفانه ما به کشورهایی که دیپلماسی ریشه‌داری ندارند بها می‌دهیم و آنها نیز سر بزنگاه‌ها ما را رها می‌کنند. »

 نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشور گامبیا گفت: «مقصر این مسائل دولت است که به این کشورها بها می‌دهد و آنها هم شأن جمهوری اسلامی را رعایت نمی‌کنند. ما باید در روابط خارجی‌مان حساب شده‌تر از این‌ها عمل کنیم. دولت باید با تدبیر و درایت بیشتری اقدام کرده و کارها را مدیریت کند. »

علیخانی با اشاره به سرمایه‌گذاری ایران در کشورهای آفریقایی گفت: «در خبرها خواندم که وزیر تعاون گفته بود که ایران در کشور زیمبابوه کارخانه فرآورده‌های لبنی احداث می‌کند. حال باید گفت ما سرمایه ملت را در این کشورها خرج می‌کنیم در حالی‌که جوانان ما هنوز مشکل اشتغال دارند، آنها هم در نهایت این گونه با ما برخورد می‌کنند. »

این نماینده عضو فراکسیون اقلیت با بیان اینکه نباید بهانه به دست مخالفان داد، گفت: «دولت و وزارت خارجه را به تدبیر بیشتر دعوت می‌کنم تا عقلانیت و مدیریت را پیشه ساخته و کار ناپخته‌ای انجام ندهند. »

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet