خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/12 08:36:00
سرویس فرهنگی

مطهری: اصول اخلاقی و شرعی باید یکسان و بدون افراط و تفریط رعایت شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصول اخلاقی و شرعی ثابت است و باید بطور یکسان، درست و بدون افراط و تفریط رعایت شود.

"علی مطهری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اختلاف میان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر عدم اکران برخی فیلم های سینمای از تلویزیون به علت ترویج بی حجابی گفت: من فکر می کنم حق با صدا و سیما باشد زیرا در برخی فیلم های سینمایی موازین شرعی رعایت نمی شود در حالی که ما نباید موازین دوگانه و چندگانه داشته باشیم.

وی افزود: بر کشور سلسله اصول اخلاقی و شرعی حاکم است که باید در صدا و سیما و سینما بطور یکسان اجرا شود. این اصول ثابت است و اینگونه نیست که در سینما به یک نوع رعایت شود و در تلویزیون به گونه ای دیگر اجرا گردد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: معنا ندارد بگوییم در سینما می توان آزادتر عمل کرد. ملاک ما احکام شرعی است که مراجع تقلید بیان کردند و این اصول باید بطور یکسان، درست و بدون افراط و تفریط رعایت شود.

عضو کمیسیون فرهنگی در پاسخ به اینکه در صورت درست بودن نظر صدا و سیما چرا وزارت ارشاد هیچ نظارتی بر اینگونه فیلم ها ندارد، اظهار داشت: این نقصی است که در وزارت ارشاد وجود دارد و مجلس نیز باید به این مساله بپردازد. شاید این موضوع یکی از طرح های کمیسیون فرهنگی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet