هدر اصلی
1387/04/12 10:49:00
سرویس صحن

مطورزاده: تذکر حداقل بعد نظارتی مجلس است

نماینده خرمشهر گفت: تذکر حداقل بعد نظارتی مجلس است که نباید آن را از نمایندگان دریغ کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصطفی مطورزاده، در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آیین نامه ای اظهار داشت: ساز و کاری که هیات رئیسه برای قرائت تذکرات در پیش گرفته به چند دلیل مناسب نیست چون اولا روز به روز بر تعداد تذکرات کتبی نمایندگان اضافه می شود و این انباشته شدن تذکرات مشکلاتی را برای هیات رئیسه و نمایندگان ایجاد می کند، ثانیا تذکر حداقل بعد نظارتی مجلس و نمایندگان است که نباید این را از نمایندگان دریغ کنید.

وی افزود: بعضی از تذکرات به گونه ای است که اگر مشمول مرور زمان شوند نقض غرض می شود و مسایل و مشکلاتی در حوزه های انتخابیه به وجود می آید که لازم است به موقع به آنها پرداخته شود. اگر این موارد به این صورت و با این روند ادامه پیدا کند نگرانیم که نمایندگان وارد ابعاد دیگر نظارتی شوند.

نماینده خرمشهر خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم هیات رئیسه محترم تدابیری بیاندیشند که حداقل 15 دقیقه به وقت تذکرات کتبی بیافزایند. ما به اتفاق نمایندگان خوزستان چند تذکر جدی اساسی داریم که علیرغم گذشته دو هفته به آنها توجهی نشده است.

علی لاریجانی در پاسخ گفت: ما تذکراتی که دوستان نماینده می دهند را به مسئولین مربوطه ابلاغ می کنیم لکن خواندن آنها در این تریبون وقت بسیار زیادی می گیرد. پیشنهاد شما را مجددا در هیات رئیسه بررسی می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet