خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/11 11:13:00
سرویس سیاسی
حیدری دستنایی با اشاره به اظهارات کدخدایی:

نظر یک فرد، ملاک عمل نیست

**نورالله حیدری دستنایی، نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس در یادداشتی که در هفته‌نامه زردکوه منتشر شده نسبت به سخنان سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

 هفته گذشته، نامه سخنگوی شورای نگهبان خطاب به رهبری منتشر شد که طی آن، ایشان خواستار افزایش اختیارات ریاست جمهوری توسط رهبر انقلاب شده بودند. به نظرم اصولاً انتشار این مطلب، آن هم در این ابعاد گسترده اصلاً به صلاح نبوده است.

اولاً قرار بوده یک کارگروهی برای حل اختلاف بین مجلس و دولت تشکیل شود، نظراتی را جمع آوری و تدوین کرده و به رهبری ارائه دهد و بعد از مطالعه و اعلام نظر ایشان، نتایج این مطالعات به جامعه اعلام شود. بنابراین طرح این مسئله، حتی اگر نظر این کارگروه باشد، هیچ موضوعیتی ندارد و هیچ یک از قوا، نباید به این مسئله تمکین کند، چون این نظر رهبری نیست، بلکه نظر یک فرد در این کارگروه بوده که آن را تقدیم رهبر کرده‌اند.

البته نفس شفاف‌سازی عملکرد قوای کشور و تعیین مرزهای استقلال و وظایف آنها، اقدام خوبی است اما این حرکت، کار درستی نبود و اگر هم سخنگوی شورای نگهبان نظر داشته، به این شکل نباید آن را مطرح می‌کرد. اگر نظر کارگروه به معنای حقیقی، جمع‌بندی شود و به رهبری ارائه شود، هر نظری که ایشان بفرمایند، مطاع است حتی اگر نظرشان این باشد که اختیارات مجلس کاهش یابد، این امر باید اجرا شود. اما بدیهی است که رهبر انقلاب، با درایت و بصیرت خود نسبت به اوضاع جامعه، رهنمودی روشنگرانه راجع به این موضوع ارائه خواهند نمود.

همه ما باید به یاد داشته باشیم که امروز اینجا در مجلس هستیم، ممکن است فردا ما در دولت باشیم و دولتی‌ها در مجلس باشند هیچ کس حقی بر جایگاه فعلی خود ندارد و باید به مصالح کلی کشور فکر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet