خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/11 12:35:00
سرویس اقتصادی

اشتغالزایى در شهرستان محروم بوانات رونق مى‏گیرد

**نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید گفت: یکى از دلایل محرومیت بوانات نبود اشتغال پایدار در این شهرستان است.

داود محمدجانى در گفتگو با روزنامه «خبر جنوب» شیراز، با اشاره به اینکه 90درصد مردم از طریق کشاورزى امرار معاش مى‏کنند و درآمد کشاورزى نیز بسیار محدود است، اظهار داشت: در سال‏هاى اخیر که خشکسالى دامنگیر کشور شده است همان مردمى که اندک درآمدى از کشاورزى داشته‏اند این درآمد را از دست داده‏اند و امروز نرخ بیکارى در شهرستان بوانات بالاترین رقم را در استان به خود اختصاص داده است. 

وى با بیان اینکه راه چاره ایجاد اشتغال پایدار است که آن هم به‏واسطه توسعه صنعتى اشتغال ایجاد مى‏شود، افزود: یکى از دلایلى که تاکنون سرمایه‏گذاران از سرمایه‏گذارى در شهرستان خوددارى مى‏کردند نبود زیرساخت‏ها از جمله راه و جاده بود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: خوشبختانه ما در دو سال و نیم گذشته مقدمه ساخت جاده‏ها را فراهم نمودیم و با اخذ مجوز 3 طرح ملى ایجاد راه اصلى (ارسنجان-سرچهان- هرات، ارسنجان-سرچهان- مزایجان، سروستان- بوانات به صفاشهر)که خوشبختانه مجوز ماده 32 از معاونت برنامه‏ریزى و راهبردى ریاست جمهورى اخذ شده و در سال آینده احداث این سه جاده شروع خواهد شد.

 وى گفت: به همین منظور با توجه به آماده شدن زیرساخت‏ها، سرمایه‏گذاران از سرمایه‏گذارى در شهرستان استقبال کرده‏اند و مجتمع کارخانجات کاشى سرامیک و کارخانجات کارتن‏سازى و تولید پلاستیک، تولید لعاب که مجموعاً نزدیک به 1000 نفر مشغول به کار خواهند شد به زودى در شهرستان احداث خواهد شد. به گفته محمدجانى3 کارخانه در بخش مرکزى و یک کارخانه در بخش سرچهان احداث خواهد شد.

 وى اظهار امیدوارى کرد: در آینده نیز شاهد سرمایه‏گذاران بیشتر و شاهد رونق اشتغال در شهرستان بوانات باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet