هدر موبایل
1387/04/11 17:44:00
سرویس اقتصادی

فروزش: راهکارها باید به گونه ای باشد که تحریم ها تاثیر کمتری بر اقتصاد کشور داشته باشد

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحریم بانک ملی ایران توسط اتحادیه اروپا گفت: باید روش و راهبرد مان را به سمتی ببریم که تحریم ها تاثیرات کمتری بر روی اقتصاد کشور داشته باشد.

پیمان فروزش در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت افزود: در مورد تحریم  در حوزه بانکداری مهم این است که ما با چه راهبردی با آن برخورد کنیم.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی گفت: قطعا تحریم ها بر روی اقتصاد کشورمان تاثیر می گذارد و ما باید بانکداری خود را به سمتی تغییر دهیم که با کشورهای اسلامی بیشتر ارتباط برقرار کنیم و از منابعی که کشورهای اسلامی دارند استفاده کنیم تا بتوانیم موانع حریم را برطرف نماییم.

فروزش تصریح کرد: در برخورد با تحریم در حوزه بانکداری باید به صورت غیر مستقیم آن را مدیریت کرد و روشمان را تغییر دهیم چون اگر به صورت مستقیم عمل کنیم بانک های اصلی را در معرض تحریم قرار دهند.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید به سمتی برویم که تاثیرات تحریم کمتر بشود و مجلس نیز به همین سمت می رود تا بتواند در طرح تحولات اقتصادی مسایل و مشکلات در حوزه سیستم بانکی را حل نماید.

فروزش در باره تحولات اقتصادی گفت: بحث تحولات اقتصادی اگر کارشناسی شود نقطه شروع خوبی است که می توان راهبرد و افق دید توسعه اقتصادی و صنعتی را ایجاد کرد.

وی گفت: هر اندازه که در این خصوص (تحولات اقتصادی) بیشتر تلاش کنیم و زیرساخت های لازم را از ابتدا در حوزه قوانین و مقررات ایجاد نماییم و بتوانیم در حوزه اجرای آن زیرساخت ها را به اجرا درآوریم و همچنین هر اندازه که تعاملات بیشتر باشد باعث تحول اقتصادی شده و در نتیجه افق برنامه که یکی از سیاست های کلی نظام است حفظ می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet