هدر موبایل
1389/09/11 11:46:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در گردهمایی بزرگ مبلغان مذهبی:

مساله غرب و آمریکا بیداری اسلامی در منطقه است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مساله اصلی غرب و آمریکا، بیداری اسلامی در منطقه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی طی سخنانی در گردهمایی بزرگ مبلغان مذهبی در مدرسه فیضیه قم در ابتدای سخنانش به نامه یکی از طلاب اشاره کرد و گفت: ایشان در نامه ای نوشته اند مگر امام قدس سره نفرمودند ملت ما را بکشید ملت ما بیدار می شود پس چرا بیدار نمی شود پس چرا اسامی دانشمندان را به شورای امنیت اعلام می کنید.

 لاریجانی در پاسخ گفت: اسامی را ما به شورای امنیت اعلام نمی کنیم آنها خود در قطعنامه ها آورده و بعد به تروریست ها می دهند تا آنها را ترور کنند.

رئیس قوه مقننه با بیان این که آنها اسامی دانشمندان ما را از طریق جاسوس های خودشان به دست می آورند، افزود: مشکل در صحنه بین المللی است که در آن مکر و کید حکمفرما است و الا موضوع هسته ای ایران مساله ای نیست که نیاز به این ترورها داشته باشد.

وی دلیل دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران را بیداری اسلامی که بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمده است عنوان کرد و افزود: بعد از انقلاب اسلامی یک روشنگری در کل منطقه به وجود آمده است به نحوی که چندی پیش برژینسکی گفته بود که ما با یک بیداری در بین مردم جهان روبرو هستیم که تا به حال چنین وضعیتی وجود نداشته که باید به آن توجه کنیم.

وی با بیان این که یکی دیگر از صاحبنظران آمریکا مشکل اصلی را مساله هسته ای ایران نمی داند افزود: مساله اصلی برای غرب و آمریکا بیداری اسلامی در منطقه است.

لاریجانی تصریح کرد: اگر غرب به مسائل هسته ای و دیگر مسائل ایران می پردازد، دلیلش این است که آنها از جای دیگر مضطرب هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اظهار این که غربی ها خود می دانند ایران خود به دنبال سلاح هسته ای نیست، افزود: آنها دنبال فشار آوردن به جمهوری اسلامی هستند و وقتی می بینند از طریق فشار و تحریم نمی توانند به اهداف خود برسند شروع به حذف فیزیکی می کنند.

لاریجانی در این راستا از نیروهای امنیتی خواست که در حفاظت از دانشمندان کشورمان توجه بیشتری مبذول دارند.

لاریجانی با اظهار این که غربی ها فکر می کنند با ترور دانشمندان ایرانی مجرای حقیقی ملت ایران را می توانند تغییر دهند افزود: آنها اشتباه می کنند. حرکت ملت ایران جریان دارد و هر روز دامنه اش گسترده تر می شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به حادثه محرم اشاره کرد و گفت: حادثه محرم مسائل متنوعی دارد که نمی توان به همه آن مسائل در یک نشست پرداخت.

نماینده قم با اظهار این که مساله محرم و سنت عزاداری ریشه در ملت ما دارد افزود: ماه محرم یک فرصت بازسازی فکری و معنوی در ملت ما ایجاد می کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به تعلیق غنی سازی در زمان گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: در تمام مدتی که فعالیت های هسته ای ایران متوقف بود آنها در مذاکرات هیچ پاسخی ندادند و پس از شش ماه مذاکره اعلام کردند که ما به هیچ فرمولی نرسیدیم و شما باید تعلیق را ادامه دهید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که غربی ها از سوی دیگر شروع به تخریب کردن ایران کردند یادآور شد: همان زمان بلر نخست وزیر انگلیس به عراق رفت و در آنجا اعلام کرد ما ایده حمله به عراق را در سعدآباد چیدیم که این نشاندهنده خوی استکباری غربی ها است.

لاریجانی با اظهار این که اگر مقام معظم رهبری بر مبارزه با استکبار تاکید دارند افزود: تاکید رهبری و امر مبارزه با استکبار یک امر احساسی نیست بلکه یک امر کاملا عقلانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موارد مختلف درگیری غرب با جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: حقوق بشر، موضوع هسته ای، دموکراسی، آزادی از جمله این موارد است که غرب با ایران در مورد آنها دچار چالش شده است.

لاریجانی با اظهار این که توان ایران توازن منطقه را به هم زده است افزود: دلیل این امر هم تاثیرگذاری زیاد ایران در عرصه بین المللی و منطقه ای است.

وی به متفاوت بودن مبانی فکری ایران و غرب اشاره کرد و گفت: مثلا در موضوع حقوق بشر آنها می گویند که چرا در نظامات قضایی شما اعدام است.

وی افزود: آنها مثلا هجنس بازی برای خود مباح می دانند اما ما این کار را احمقانه ترین کار می دانیم.

لاریجانی براین اساس خواستار بیان تفکر اسلامی برای غربی ها شد و افزود: حتی خیلی از منتقدین غربی نسبت به نوع تفکر آنها انتقاد دارد.

وی به رفتار دوگانه غرب در امور مختلف اشاره کرد و گفت: مثلا در مساله هسته ای یک سند بین المللی وجود دارد که همه باید به آن پایبند باشند.

لاریجانی افزود: این در حالی است که غربی ها هیچ وقت طبق این سند عمل نکرده و به  کشورهایی که سلاح هسته ای دارند ولی دوست آنها هستند چیزی نگفته در مقابل به جمهوری اسلامی که به دنبال سلاح هسته ای نیست فشار می آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به تفاوت دیدگاه های غرب با جمهوری اسلامی در موضوعات دموکراسی و آزادی اشاره کرد و گفت: مثلا در کشور ما آزادی تا جایی مورد قبول است که امنیت روانی برای مردم ما ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابراز نگرانی غربی ها از موشک های دوربرد ایران گفت: مگر شما موشک دوربرد ندارید که در مقابل داشتن موشک های دوربرد ایران ابراز نگرانی می کنید.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد امپراتوری نیست افزود: توان موشکی و نظامی ایران یک امر بازدارندگی دارد.

لاریجانی با بیان این که غربی ها با تفکر اسلامی مشکل دارند افزود: این به خاطر تاثیر روحانیت و فکر اسلام و تشیع است و ماه محرم فرصت مغتنمی است که دستاوردهای انقلاب اسلامی بر مردم بیان شود.

لاریجانی در پایان سخنانش در پاسخ به درخواست یکی از حضار که نظر وی را درباره فتنه سال گذشته پرسید گفت: حوادثی که در عاشورای سال گذشته اتفاق افتاد نشان داد که در بطن این فتنه یک ماجراجویی حاکم است.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در آن دوران اشاره کرد و گفت: ایشان با سخنان حکیمانه خود جریان فتنه را جمع کردند.

لاریجانی تصریح کرد: بنابراین اگر جامعه در دفاع از رهبری و انقلاب اسلامی یکپارچه باشد اموری همچون فتنه سال گذشته هیچ وقت نمی تواند شرایط را تغییر دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی کلید کارها در تبعیت از مقام معظم رهبری دانست و افزود: به خاطر همین اهمیت جایگاه رهبری بود که برخی فلش ها را به سمت رهبری نشانه گرفته و مواردی را مطرح کردند.

لاریجانی با بیان این که ولایت فقیه از حقوق ملت و آزادی آنها در کشور صیانت می کند، افزود: ولایت فقیه بود که دیانت و آزادی را در کشور حفظ کرد و این جایگاه معتبری است که باید به آن توجه داشت. اگر رهبری دارای چنین جایگاهی نبود این همه به آن حمله نمی کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet