عید قربان
1389/09/11 13:38:00
سرویس سیاسی
سیدجلال یحیی زاده

شرایط برای طرح این صحبت‌ها مناسب نبود

**سیدجلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد در یادداشتی که در هفته نامه بشارت منتشر کرده طرح سخنان کدخدایی را در شرایط کنونی نامناسب خوانده است.

هفته گذشته نامه‌ای از سوی سخنگوی شورای نگهبان خطاب به رهبری منتشر شد که در آن، ایشان خواهان افزایش اختیارات رئیس‌جمهور شده بود. ضمن احترام به نظر هر فردی و از جمله سخنگوی محترم شورای نگهبان، به عقیده بنده شکل و شیوه‌ای که ایشان در ارائه مطالب انتخاب کرد، در فضای فعلی شیوه مناسبی نبود. ‌ای کاش ایشان در این شرایط و فضای فعلی، به این شکل و بدون در نظر گرفتن برخی مقدمات و ملاحظات، این مسائل را مطرح نمی‌کرد.

به هر حال، هم مسئولان و هم مردم عزیزمان می‌دانند که مجلس به دنبال انجام وظایف قانونی خود است و معتقدم همه نمایندگان، با هر موضع فکری و تعلق به هر جریان سیاسی، نسبت به سیاست‌های کلانی که رهبر معظم درباره مسائل کشور و تعامل قوا مطرح نموده‌اند، کاملاً منقاد و مطیع هستند. چون اختیارات رهبری در این گونه موارد، در قانون اساسی آمده و همه دستگاه‌ها و نمایندگان، شاید با کمی شدت و ضعف، به این مسائل التزام دارند.

با در نظر گرفتن این مسائل، نیازی به بسیاری از این مباحث نبود. امیدواریم در یک فضای آرام و دور از فضاسازی‌های سیاسی و با توجه به دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب، تعامل بین قوا محقق شود تا بتوانیم در راستای توسعه و پیشرفت ملی، قدم‌های خوب و مناسبی برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet