هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریمی:

خشکسالی تمدن کرمان را تهدید می‌کند

سرویس فرهنگی
**محمد علی کریمی، نماینده کرمان و راور در یادداشتی که در هفته نامه نگارستان منتشر شده است نسبت به تهدیدات خشکسالی در کرمان هشدار داده است.
جمعه 12 آذر 1389 ساعت 09:53

 باور بنده این است که آب مانند نفت در زمره انفال است و همچنان که دولت برای توزیع عادلانه نفت بین هموطنان میلیاردها تومان هزینه می‌کند و هزاران کیلومتر شبکه ایجاد می‌کند باید برای تأمین و توزیع آب برای مردم کشور به همان اندازه خود را مسئول بداند.

برای بعضی مناطق کشور مثل استان کرمان انتقال آب از سایر حوزه‌ها آن هم نه برای توسعه بلکه برای حفظ تمدن و حیات موجود، امری اجتناب‌ناپذیر است، لذا با آرزوی موفقیت برای استاندار جدید استان کرمان از ایشان می‌خواهم که پروژه‌های مطرح شده در این رابطه را در اولویت کارهای خویش قراردهد.

اکنون مهمترین چالش استان کرمان در راستای توسعه، مسئله آب است نه تنها در بخش کشاورزی و صنعت بلکه آب شرب مردم استان با خشکسالی ممتد ده سال گذشته امروز در مرز بحران قراردارد.

مسئولان باید برای حفظ تمدن و حیات در استان کرمان طرح‌های انتقال آب حوزه به حوزه را با جدیت دنبال کنند.

شهرستان راور درحالی که در گذشته به دلیل تولید پسته و فرش مرغوب و نامدار خود از رونق اقتصادی خوبی برخوردار بوده، متأسفانه امروز به دلیل تعطیلی تقریبی صنعت فرش و خشکسالی‌های ممتد با مشکلات جدی در عرصه اشتغال روبه‌رو است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000