هدر موبایل
1387/04/12 12:47:00
سرویس سیاسی

طرح ممنوعیت انتقال آرای صندوق های شعب قبل از شمارش اصلاح شد

طرح ممنوعیت انتقال آرای صندوق های انتخاباتی قبل از شمارش در محل شعب و همچنین اصلاح برخی موارد از قانون مربوط به انتخابات مجلس به منظور رفع ایراد شورای نگهبان اصلاح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از نمایندگان خواست تا به حذف ماده یک این طرح رای مثبت دهند.

ماده یک این طرح عبارت است از: رعایت مقررات ذیل در کلیه انتخابات از جمله شوراهای اسلامی کشور، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری الزامی است و قوانین و مقررات مغایر از تاریخ تصویب این قانون ملغی الاثر می گردد:

الف: آرای صندوق باید در محل شعبه شمارش و صورت جلسه گردد و چنانچه به هر دلیلی لازم باشد که صندوق ها به محل دیگری منتقل گردد، پس از شمارش آرا در محل شعبه این انتقال صورت خواهد پذیرفت.

انتقال صندوق از محل شعبه به محل دیگر در تمام مراحل تنها با حضور مسئولان شعبه میسر می باشد و نمایندگان نامزدها نیز می توانند در مراحل انتقال صندوق و در محل شمارش آرا حضور داشته و بر حسن انجام امور نظارت نمایند و چنانچه اشکال یا تخلفی را مشاهده نمودند به ناظر و نماینده فرماندار اطلاع دهند و آنان نیز موظف به رسیدگی هستند.

وزارت کشور موظف است پس از اتمام شمارش آرای هر شعبه اخذ رای در محل شعبه و صورت جلسه شمارش آرای آن شعبه، نتیجه آرا ماخوذه شعبه را به اطلاع عموم برساند.

ب- نمایندگان نامزدها در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری می توانند در کلیه مراحل اخذ رای و فرمانداری حضور داشته و چنانچه اشکال یا تخلفی را مشاهده کردند به ناظر و نماینده فرماندار در محل شعبه و به نماینده فرماندار در محل فرمانداری اطلاع دهند و آنان نیز موظف به رسیدگی هستند.

فرماندار و بخشدار هر یک از حوزه های انتخابیه اعم از اصلی و فرعی حسب مورد، مسئول حسن اجرای این بند می باشند.

جلوگیری از حضور نمایندگان نامزدها در هر یک از مراحل فوق توسط هر مقامی جرم محسوب شده و مرتکب، به انفصال از خدمات دولتی و حبس از شش ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet