شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/12 15:40:00
سرویس اقتصادی
حیات‌مقدم تاکید کرد:

آلودگی؛ مهم‌ترین دغدغه مردم بندر ماهشهر

**نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال‌حاضر عمده‌ترین نگرانی مردم منطقه ماهشهر از وجود آلاینده‌های صنعت پتروشیمی است که طی روزهای اخیر به حدی زیاد شده که تعدادی از افراد روانه بیمارستان شدند.

حیات‌مقدم در گفتگو با روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان، تصریح کرد: وجود آلایندگی در این منطقه به حدی است که تا کیلومترها خارج از ماهشهر در مسیر جاده‌های آبادان - اهواز و هندیجان این آلودگی مشاهده می‌شود.

وی افزود: در این خصوص تذکرات لازم داده شده اما هنوز اقدام اساسی در این مورد لحاظ نشده و همچنان این معضل پابرجاست.

نماینده مردم ماهشهر اظهار داشت: در مورد تبعیض دولت عدالت‌محور در راستای عدم اعطای تخفیف به گمرک هندیجان از جمله نارضایتی مردم است و این اتفاق در حالی رخ داده که سایر گمرکات استان خوزستان از این تخفیف بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: از جمله دیگر نگرانی مردم این ناحیه باید به بحث آب مورد نیاز کشاورزی منطقه اشاره کرد که آب رودخانه خشک شد و کشاورزی هندیجان را به نابودی کشاند و متأسفانه خشکسالی‌های مکرر به این کمبود آب دامن زده است.

حیات‌مقدم تصریح کرد: همراستا با خشکسالی پدید آمده متولیان و دست‌اندرکاران صندوق بیمه کشاورزی منطقه نیز با خدعه و نیرنگ عنوان خشکسالی را به توفان و تگرگ تبدیل کرده‌اند و این اقدام عاملی شد تا حق و حقوق کمتری به کشاورزان داده شود.

به گفته وی این اقدام سبب شد تا شرکت‌های بیمه خسارت کمتری به کشاورزان بپردازند و متأسفانه در این زمینه مهم جهاد‌کشاورزی استان خوزستان تعلل کرد.

حیات‌مقدم  از برگزاری جلسه‌ای در این زمینه خبر داد و گفت: متأسفانه در این زمینه آقای کریمی به وظیفه و قول خود عمل نکرده‌اند.

وی با اشاره به عدم اجرای تعهدات توسط بیمه اظهار داشت: متأسفانه عدم آگاهی افراد در این زمینه و عدم عمل به تعهدات شرکت‌های بیمه به این مسئله سبب شده تا همواره با مشکل روبه‌رو شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet