خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/12 16:42:00
سرویس اقتصادی
نماینده بافت و راور:

نحوه اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها بر مسکن تأثیر می‌گذارد

**نماینده مردم بافت و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اثرات تورمی اجرای طرح هدفمند کردن و حذف یارانه‌ها بر بخش مسکن فقط با نحوه اجرای آن توسط دولت مشخص می‌شود.

"محمدتقی بختیاری" عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با هفته نامه «نگارستان» کرمان، گفت: اگر دولت با مکانیزم مشخص نسبت به اجرای این طرح مبادرت کند طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به نفع مردم، اقتصاد و بخش مسکن خواهد شد.

بختیاری تاکید کرد: کارشناسان بر این عقیده‌اند که در شرایط موجود تورم 20 تا 60 درصدی را پس از اجرای طرح شاهد هستیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأثیر مسائل روانی حاصل از اجرای طرح تصریح کرد: مسائل روانی حاصل از اجرا بیش از خود طرح در افزایش قیمت مسکن و مصالح ساختمانی تأثیرگذار بوده و دولت می‌تواند با ارائه اهرم‌های مناسب اثرات منفی اجرای طرح را کاهش دهد.

وی ادامه داد: آگاه‌سازی مردم از نحوه اجرا و جزئیات طرح می‌تواند تأثیرات منفی آن به بخش مسکن را نیز کاهش دهد.

نماینده مردم بافت در خانه ملت در مورد واقعی شدن قیمت‌ها نیز افزود: در پنج سال اول اجرای طرح به دلیل واقعی شدن قیمت‌ها در بخش‌های مصالح ساختمانی، حمل و نقل، انرژی و به تبع آن در بخش مسکن نیز افزایش قیمت رخ می‌دهد که با کنترل و نظارت دقیق می‌توان اثرات کاذب این طرح را کاهش داد.

بختیاری با تاکید بر ضرورت اجرای هر چه سریعتر طرح اظهار داشت: اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها امری اجتناب ناپذیر بوده و به افزایش قدرت اقتصادی ایران در دنیا کمک خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet