انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/12 10:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حدادعادل:

هدفمندکردن یارانه‌ها امری ملی و فراجناحی است

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عزم دولت برای اجرای قانون هدفمندشدن یارانه‌ها گفت: موضوع اصلاح توزیع یارانه‌ها و هدفمندشدن امری ملی و فراجناحی است و همه باید به تحقق آن کمک کنند.

غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آمادگی دولت برای اجرای قانون هدفمندشدن یارانه‌ها، گفت: همه دولت‌هایی هم که در سال‌های قبل سر کار بودند، شیوه توزیع یارانه‌ها را نادرست می‌دانستند.

وی افزود: چه در دوران هاشمی رفسنجانی، چه در دوران خاتمی و چه در دوران احمدی‌نژاد، همه شیوه توزیع یارانه‌ها را نادرست می‌دانستند و اقتصاددانان نیز همگی در برابر این منطق تسلیم بودند که این شیوه توزیع یارانه‌ها، عادلانه نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بنابراین موضوع اصلاح توزیع یارانه‌ها و هدفمندشدن امری ملی و فراجناحی است و همه باید به تحقق آن کمک کنند؛ در این راستا نه تنها قوای سه‌گانه بلکه احزاب و جریانات سیاسی نیز باید این مسئله را ملی تلقی کنند.

 

* هدفمندشدن یارانه‌ها یک موضوع سیاسی نیست

حدادعادل خاطرنشان کرد: اگر یک جریان سیاسی بخواهد از این فرصت استفاده کرده و برای خود اعتبار کسب کند، قطعاً باید بداند که ضرر خواهد کرد. چراکه مردم امروز متوجه هستند که هدفمندشدن یارانه‌ها یک موضوع سیاسی نیست بلکه مسئله‌ای است که در سطح ملی همه باید به آن کمک کنند.

وی درباره اینکه چرا افرادی که سال گذشته سابقه بد سیاسی از خود به جای گذاشتند، قرار است که در مسیر اجرای این تحول بزرگ، فتنه به پا کنند، اظهار داشت: اگر آنها قرار بود که درست فکر کنند، سابقه بد سیاسی برای خود ایجاد نمی‌کردند.

 

* دستگاه قضایی در قبال فتنه اقتصادی وظیفه‌ قانونی خود را دارد

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مسئولان به ویژه دستگاه قضایی در مقابل فتنه اقتصادی وظیفه‌ قانونی خود را دارند، البته با توجه به شرایط، آنها بارها گفته‌اند که کسانی که مرتکب جرم شده باشند، مجرم هستند و تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

حداد عادل در پایان گفت: مسئولان قضایی بارها اعلام کردند که با توجه به شرایط به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet