شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/12 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

هنوز مشکلاتی در‌باره سیاست‌گذاری‌ در بخش ‌بهداشت ‌‌‌برنامه پنجم وجود دارد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هنوز مشکلاتی در خصوص سیاست‌گذاری و تأمین منابع در بخش بهداشت و درمان برنامه پنجم وجود دارد که باید آنها را رفع کرد.

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بررسی موارد مرتبط با بخش بهداشت و درمان در برنامه پنجم توسط مجلس، اظهار داشت: اکثر مواردی ‌که در کمیسیون بهداشت پیگیری می‌کردیم، مجلس هم به آن رای مثبت داد و به تصویب رسید، البته یک سری از بندها مبهم ماند که این مسئله ناشی از اختلافات بین وزارت بهداشت و وزارت رفاه و کارشناسان سازمان مدیریت برنامه‌ریزی بود.

وی افزود: یک سری از مسائل که در مورد آنها تفاهم شد، مسائل مهم و مثبتی بود ولی ‌هنوز هم در خصوص سیاست‌گذاری و تأمین منابع مشکلاتی وجود دارد که باید آنها را رفع کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: اگر ‌منابع کافی برای اهدافمان تعریف نکنیم، مانند این است که تنها حرف و سخن خوب بیان کنیم که این مسئله بی‌فایده است، چرا‌که بیان حرف خوب باید مبنا و منابع داشته باشد.

پزشکیان اظهار داشت:‌ اگر منابع پراکنده و مبهم باشد، سیاست‌گذار قادر نخواهد بود که سیستم یکپارچه بر مبنای عدالت و پوشش همگانی را اعمال کنند، بر این اساس باید کاری کرد که منابع به اندازه کافی در اختیار بخش بهداشت و درمان قرار گیرد.

وی گفت: زمانی که سهم بخش بهداشت و درمان مشخص شد، باید برای تمام مردم یک سفره مشخص پهن شود نه اینکه عده‌ای که پول دارند، سر سفره دیگری بنشینند و مردم عادی نیز سر سفره دیگر باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet