هدر موبایل
1389/09/13 09:03:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از بروغنی؛

مجلس نماینده تفکر مردم جامعه است

**علی بروغنی نماینده سبزوار طی یادداشتی به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

مقام معظم رهبری هم تأکید کردند به این مسئله که مجلس در رأس امور است و حضرت امام(ره) هم فرموده و همواره بر این نکته تأکید داشتندکه جایگاه مجلس شورای اسلامی برخاسته از متن جامعه است و همیشه در رأس امور قرار دارد.

به هر حال مجلس در میان تمامی گروه‌های جامعه از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و بارها مطرح شده‌است که مجلس عصاره ملت است و یا برخاسته از الله ‌و اکبرهای مردم است و در واقع حضور مداوم مردم،آن را در رأس امور قرار داده است.

 می‌توان گفت که مجلس نماینده تفکر مردم یک جامعه است، مجلس هشتم یک مجلس اصولگراست و سعی کرده که آن مطالباتی را که مقام معظم رهبری هر سال مطرح‌ کرده‌اند تا جایی که امکانش است نصب‌العین خود قرار دهد و سعی کند که به وظایف خودش را که هم نظارت است و هم قانونگذاری،  انجام بدهد. از طرف دیگر مجلس هرگز این نظارت را به عنوان رقابت با دولت استفاده نکرده‌است و هیچ‌گاه نخواسته که برای دولت در این زمینه کارشکنی کند.

به نظر می‌رسد که در یک بخش باید کار بیشتری انجام بشود و آن این است که ما نیازمند نظارت درونی هستیم، به این معنی که در مجلس آموزش‌های تخصصی و عمومی برای نمایندگان ایجاد بشود. در این میان بحث اخلاق بسیار مهم است و این نکته که نمایندگان بیشتر به خودشناسی و خودسازی برسند و بهتر بتوانند به وظایفشان عمل کنند. هر چقدر ما بیشتر در زمینه تخصصی کردن فعالیت‌مان در مجلس و از طرف دیگر در بحث‌ ایجاد تعهدها تلاش کنیم منافع آن برای خود مجلس است یعنی مجلس از درون آسیب‌پذیر نخواهد بود و  به مردم از این حیث نفع می‌رسد.

 من فکر می‌کنم روی هم رفته مجلس در بحث‌های کلان قانونگذاری و شفاف‌سازی به ویژه در زمینه بودجه و همکاری و ایجاد ارتباط با سایر قوا موفق بوده است.

اغلب نمایندگان در بحث فتنه 88 و در انتخابات ریاست جمهوری مواضع خوبی داشتند و در این قیام و قعودهایی که هست خیلی طرفدار قشر آسیب‌پذیر هستند و توجه بسیار خوبی به روستاها داشته و به توسعه روستاها خیلی اهمیت می‌دهند.

 در بحث‌های فرهنگی اگر مشکلی باشد نمایندگان به خوبی انتقاد می‌کنند و نسبت به مسائل اصلی که بحث فرهنگ و امنیت و توسعه است نمایندگان مجلس خیلی خوب ظاهر شده و تلاش کرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet