هدر موبایل
1389/09/13 09:45:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از عبدالله کعبی

احیای ظرفیت‌های تولید با عزم ملی میسر است

**عبدالله کعبی در یادداشتی که در اختیار روزنامه فرهنگ جنوب خوزستان قرار داد با اشاره به اینکه بررسی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان خوزستان و به‌تبع آن شهرستان آبادان حکایت از آن دارد که تاریخچه، ظرفیت و پتانسیل این شهرستان در نوع خود قابل توجه است، به طوری که نخستین پالایشگاه پتروشیمی کشور در این منطقه احداث شده و با وجود سال‌ها سابقه همچنان در حال کار است اما متأسفانه هنوز توسعه نیافته است.

از سوی دیگر پالایشگاه آبادان به عنوان اولین پالایشگاه خاورمیانه که از سال‌ها قبل 10 نوع فرآورده تولید می‌کرده، همچنان به همان روال است و هیچ‌گونه افزایشی در تعداد فرآورده‌های آن پدید نیامده و فرصت‌های شغلی آن افزوده نشده است.

بی‌شک اگر این تعداد فرآورده افزایش می‌یافت علاوه بر افزایش فرصت شغلی، حجم قابل‌توجهی از صادرات نفت کاهش می‌یافت و تاحدودی از ورود مشتقات نفتی جلوگیری می‌شد.

در بخش صنعتی شهرستان، شهرک‌های صنعتی متعددی ایجاد شد اما به دلیل مشکلات موجود از قبیل سرمایه در گردش این اقدامات به جایی نرسید و گاهی موجب تعطیلی واحدهای صنعتی شد.

با یک نگاه کلی به این مسائل به راحتی می‌توان دریافت که تحقق تمام این موارد میسر نخواهد شد مگر با نگاه جدی و همت بلند مسئولان، چرا که این ظرفیت‌های بالقوه زمانی بالفعل می‌شوند که عزم جدی را در پی داشته باشند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet