شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/04/12 13:27:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

غفوری فرد: از ایجاد تنش در روابط بین‌الملل بیشتر قدرتهای سلطه‌گر متضرر می شوند

"حسن غفوری‌فرد" با بیان اینکه متهم کردن ایران اسلامی به داشتن اندیشه کاربرد سلاح کشتار جمعی علی‌رغم تأکیدهای مکرر مسؤولین نظام هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، تصریح کرد: ایجاد تشنج و تنش در روابط بین‌الملل نیز بیشتر قدرتهای سلطه‌گر را تحت‌ تأثیر قرار خواهد داد و متضرر خواهد نمود و به ناامنی بیشتر جهان منجر خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

«اللهم انّا نرقب الیک فی دوله الکریمه تُعِزُّ به الاسلام و اَهله و تُزِلُّ به النفاق و اهله و تجعلنا فیها من الدعاه الی طاعتک و القاده الی سبیلک و ترزقنا بها کرامه الدنیا و الاخره»

عرض سلام، ادب و ارادات دارم به محضر وجود مقدس امام زمان (صلوات الله و سلامه علیه) و عرض تسلیت بمناسبت درگذشت نیای بزرگوار ایشان حضرت ابالحسن الثالث علی بن محمد الهادی ملقب به نقی (سلام الله علیه) و همچنین عرض تبریک و تسلیت بمناسبت حادثه هفتم تیر ماه و شهادت سیدالشهداء کربلای ایران حضرت آیت‌‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی و هفتاد و دو تن یاران با وفای او.

در ابتداء سخن تقدیر و تشکر می‌نمایم از ابتکار جالب و زیبای ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر علی لاریجانی و همکاری برادران بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس بخصوص برادر بزرگوار سردار سرتیپ باقرزاده در پذیرش میزبانی خانه ملت از شهداء گمنام دفاع مقدس که عطر شهادت را بیش از پیش در فضای مجلس شورای اسلامی پراکند و ما را مفتخر به همجواری با این پرستوهای عاشق و رهروان راه امام حسین و حضرت ابالفضل (علیه السلام) نمود. یقیناً روح پرفتوح آنان که اکنون بیش از گذشته بر اعمال ما شاهد و ناظر می‌باشند ما را در پیمودن رسالت سنگین نمایندگی مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی یاری خواهد نمود و گامهای ما را در طی این مسیر استوارتر و ثابت‌قدمتر خواهد نمود.

اما دوازدهم تیرماه یادآور جنایت بزرگ سرنشینان کاخ سیاه آمریکاست. در چنین روزی در سال 1367 آمریکا با سرنگون نمودن هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی ایران موجب شهادت حدود 300 نفر از مردم غیرنظامی، زن، مرد، کودک، جوان و پیر گردید و با این کار نفرت عمومی مردم جهان را برانگیخت. تاریخ آمریکا بخصوص بعد از جنگ جهانی دوم، تاریخ ظلم، جنایت، کشتار، قتل، غارت، فساد و تباهی و حمایت از دیکتاتورها و مبارزه علیه مردم مظلوم و محروم جهانی است. مردم جهان عموماً و مردم عزیز ایران خصوصاً در 50 سال اخیر شاهد جنایات فراوان آمریکا در شبه‌جزیره کره، در ویتنام، لائوس، کامبوج، کوبا، در خاورمیانه و خصوصاً در فلسطین، لبنان و ایران بوده است. هنوز خاطره تلخ کودتای ننگین 28 مرداد 1332 که توسط آمریکا طراحی و اجراء گردید، اذهان آزادیخواهان جهان و ایران را آزار می‌دهد. آمریکا با این توطئه موجب شد که شاه خائن بعد از فرار ذلیلانه از ایران مجدداً با کمک آمریکا به قدرت برگردد و 25 سال دیگر به سلطنت ننگین خویش ادامه دهد و به جنایات و توطئه‌ها و خیانتهای خویش در این کشور امام زمان (صلوات الله و سلامه علیه) ادامه دهد و با رواج ظلم، جور، شکنجه، فساد، فحشاء و غارت بیت‌المال مسلمین و مبارزه با اسلام و تشیع خشم ملت مسلمان و علما و مراجع تقلید را برانگیزد که در نهایت نیز در آتش این خشم مقدس سوخت و برای همیشه به زباله دان تاریخ سرازیر گردید.

آمریکا با حمایت از رژیم شاه ظلم مضاعفی به مردم محروم و مظلوم فلسطین نمود که اثرات ننگین آن هنوز هم باقی است و جنایات امروز اسرائیل و رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم فلسطین، لبنان و سوریه و دیگر کشورهای منطقه نتیجه همان حمایت آمریکا و شاه از این رژیم نامشروع می‌باشد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آمریکا با حمایت از گروهک مزدور و ملحد منافقین و دیگر گروههای مزدور داخلی و سپس حمایت همه جانبه از تجاوزات نظام صدام معدوم و همچنین اعلام اجراء تحریمهای اقتصادی و بلوکه کردن اموال و داراییهای ایران اسلامی عملاً کینه شیطانی خویش را علیه انقلاب و مردم انقلابی ما نشان داد. در جنگ 8 ساله هم، آنگاه که علایم شکست صدام علی‌رغم همه حمایتهای سیاسی، نظامی، اقتصادی غرب آشکار گردید، آمریکا مستقیماً وارد شد و با سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران عملاً به جمهوری اسلامی ایران اعلام جنگ داد.

اکنون نیز با آنکه خود بزرگترین زرادخانه هسته‌ای دنیا را در اختیار دارد و با بمباران مردم بیگناه هیروشیما و ناکازاکی نام خود را در شمار بزرگترین جنایتکاران تاریخ علیه بشریت ثبت نموده است و تنها کشوری است که از انرژی هسته‌ای عملاً برای ساخت و کاربرد سلاح کشتار جمعی استفاده کرده است، با استفاده صلح‌جویانه ایران از انرژی هسته‌ای مخالفت می‌نماید.

اما ما امروز یکبار دیگر از این تریبون مقدس اعلام می‌نماییم که این مخالفتها کوچکترین اثری در عزم ملی مردم انقلابی ما ندارد و مردم ما استفاده از انرژی هسته‌ای را حق مسلم خود می‌دانند و در دستیابی به آن به نقطه غیرقابل بازگشت رسیده است و جهان می‌داند که ما امروز بیش از 3000 سانتریفیوژ در حال کار داریم که تماماً با دستان توانای مردم عزیز و انقلابی ما ساخته و راه‌اندازی گردیده است و این راه بدون در نظر گرفتن موافقت یا مخالفت آمریکا یا دیگر قدرتهای غربی ادامه خواهیم داد.

البته همانطور که بارها و بارها مسؤولین محترم نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده‌اند در این مسیر آماده تعامل و همکاری سازنده با نهادهای قانونی و بین‌المللی هستیم و با حفظ کامل حقوق خویش حاضر به مذاکره تنها با مراجع مسؤول جهانی می‌باشیم.

مسأله انرژی هسته‌ای و استفاده صلح‌آمیز از این نعمت الهی از سطح ملی و منطقه‌ای فراتر رفته است و به یک سطح جهانی رسیده است و لذا راه حل جهانی می‌طلبد و خارج از محدوده اختیارات یک یا چند قدرت قُلدر جهان می‌باشد.

راه حل جهانی نیز بایستی متضمن حقوق همه ملل جهان در حال حاضر و آینده باشد و خارج از خواستهای استعماری و استکباری این یا آن قدرت می‌باشد. ایران و همه ملتهای جهان بطور طبیعی و قانونی و خدادادی حق استفاده مشروع و منصفانه از تمامی مواهب طبیعی و نعمتهای الهی من جمله انرژی هسته‌ای را دارند و هیچ ملت و دولتی را نرسد که دیگران را از این حقوق و مواهب الهی منع کند و یا مانع استفاده مشروع و قانونی از آن شود.

حقوق بین الملل، مقررات و کنوانسیون جهانی و آژانس بین‌المللی نیز این مطلب را کاملاً تأیید می‌کند. متهم کردن ایران اسلامی به داشتن اندیشه کاربرد سلاح کشتار جمعی علی‌رغم تأکیدهای مکرر مسؤولین نظام هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

ایجاد تشنج و تنش در روابط بین‌الملل نیز بیشتر قدرتهای سلطه‌گر را تحت‌ تأثیر قرار خواهد داد و متضرر خواهد نمود و به ناامنی بیشتر جهان منجر خواهد شد. راه حل اساسی و تدبیر صحیح آن است که همه بر مبنای حقوق بین‌الملل و کنوانسیونهای جهانی و بخصوص N.P.T و قوانین حاکم بر آژانس بین‌المللی انرژی اقدام نموده و در یک تعامل سازنده که در آن منطق حاکم است و نه سلطه‌گری و زورگویی راه‌حلهای اساسی استفاده عمومی از انرژی هسته‌ای را فراهم آوریم و این نعمت الهی را به نقمت تبدیل نکنیم.

«الم تر الی الذین بدلوا نعمت الله کفرا و احلوا قولهم دارالبوار»

اتحادیه اروپا را هم آن به که راه خویش را براساس عقل و منطق و مصالح و منافع خویش انتخاب نماید و نه دنباله‌روی از سیاستهای غلط و خصمانه آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران که در طول 30 سال گذشته بطلان آن بارها و بارها عملاً به اثبات رسیده است.

اما مسأله و مشکلات کلان داخلی کشور:

امروزه مسأله تورم، خشکسالی و سرمازدگی مهمترین و حادترین مسأله کشور است. خشکسالی بی‌سابقه که نزولات جوی را به کمتر از 50 درصد متوسط 50 سال اخیر کاهش داده است، خسارات و لطمات فراوانی بخصوص به قشر محروم و زحمتکش کشاورز و دامدار و مخصوصاً کشاورزان و دامداران سنتی که از محرومترین و پرتلاش‌ترین اقشار جامعه هستند، وارد ساخته است.

اولاً‌ بایستی خاضعانه از درگاه ذات اقدس احدیت درخواست نماییم که هر چه سریعتر باران رحمت خویش را ما نازل فرماید تا این کشور امیرالمؤمنین که در آستانه ولادت با سعادت ایشان هم هستیم و کشور امام زمان (روحی و ارواح العالمین له الفداه) از همان طراوت و شادابی برخوردار گردد که شأن شیعیان آن بزرگواران می‌باشد.

ثانباً بایستی مسؤولان محترم و بزرگواران دولت و مجلس با تدبیر صحیح و سیاستگذاریهای مطلوب و علمی بحرانها را به فرصت تبدیل کرد.

بحمدالله با درآمدهای ارزی فراوان که در اختیار داریم می‌توان با ایجاد شرایط مناسب و بهره‌گیری از روشهای علمی، کشاورزی و دامداری خویش را حفظ کنیم و دامنه خسارات بخصوص به باغات و دامها را تا حد امکان کاهش دهیم و ان‌شاءالله خشکسالی را پشت‌سر گذاریم و شاهد نزول رحمت الهی باشیم.

نکته آخر درمورد کلان‌شهر تهران است. با حدود 10 میلیون نفر جمعیت و 30 نفر نماینده؛ هرچند در سالهای اخیر خدمات ارزشمندی در این شهر انجام گرفته که از همه مسؤولان در این مورد تشکر و قدردانی می‌گردد، اما نمی‌توان منکر مشکلات موجود این کلان‌شهر و روستاهای اطراف آن که بعضاً نیز بسیار محروم هستند، گردید. مسأله ترافیک و آلودگی هوا و اعتیاد و بیکاری در شهرهای تهران، اسلامشهر، شهرری و شمیرانات و مسأله بهداشت و درمان و آب شرب بهداشتی و راههای روستایی در نقاط محروم اطراف تهران مسائلی است که می‌طلبد نمایندگان محترم تهران که بحمدالله عموماً از افراد باتجربه و با سابقه مدیریتهای کلان می‌باشند، برای حل آنان با کمک دولت اقدام نمایند.

مشکل مسکن که مشکل حاد مملکتی است در این کلان‌شهر به مراتب حادتر و راه‌حل آن پیچیده‌تر است. ان‌شاءالله به این شهر که (پایتخت) مملکت و دارالقرای اسلام است، هم توسط نمایندگان عزیز تهران، هم دولت محترم توجه بهتر مبذول گردد.

والسلام علیکم و رحمه الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet