وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/13 10:22:00
سرویس اقتصادی
نماینده اصفهان:

ناوگان حمل و نقل عمومی باید توسعه یابد

**یکی از راه‌هایی که می‌شود با کاهش آلودگی هوا مقابله کرد این است که از تردد وسیله‌های دودزا و استفاده کردن از آنها جلوگیری کنیم.

"نیره اخوان" نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع درباره آلودگی هوای کلانشهرها و اقدام مجلس در این مورد به روزنامه «نسل فردا» اصفهان، گفت: اساساً هر جا که خلأ  قانونی باشد مجلس ورود پیدا می‌کند. اگر هم قانونی را داشته باشیم و اجرا نشود بخش نظارتی مجلس وارد کار می‌شود. وی درباره دیگر راه‌های جلوگیری از افزایش آلودگی هوای شهرها افزود: با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است که می‌توان چنین کاری را انجام داد. در صورت تأمین وسایل نقلیه عمومی می‌توانیم به مردم بگوییم که از خودروهای شخصی استفاده نکنند. البته باید به مردم هم توصیه کرد که از سفرهای غیرضروری جلوگیری کنند.

اخوان درباره موضوع انتقال کارمندان دولت از تهران به شهرستان‌ها و غیرقانونی دانستن این امر از سوی رئیس دیوان عدالت اداری گفت: البته مراجع قانونی نظر خود را می‌گویند. باید زمینه‌های تشویقی و ترغیبی را نیز فراهم کرد تا مردم بروند. آن هم با توجه به مسائلی مانند آلودگی هوا که مطرح می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet