هدر موبایل
1389/09/13 11:52:00
سرویس اقتصادی
محمدجانی:

نحوه اجرای هدفمندی در بخش کشاورزی اعلام نشده است

**عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی با بیان اینکه تاخیر اجرای هدفمندی یارانه به نفع بخش کشاورزی است،تاکید کرد:برنامه دقیقی از نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها در بخش کشاورزی ارائه نشده است.

"داود محمدجانی"نماینده مردم آباده بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت:معتقدم اجرا نشدن یارانه‌ها نه تنها به بخش کشاورزی ضرری وارد نمی‌کند بلکه اجرای آن آسیب پذیری کشاورزی را افزایش خواهد داد.

نماینده مردم آباده بوانات و خرمبید ادامه داد:بخش کشاورزی توان و زمینه کافی برای اجرای این قانون را ندارد مگر آنکه دولت برنامه مدونی برای آن درنظر گرفته باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون تخصصی مجلس با بیان اینکه قرار بود این قانون مهر ماه سال جاری اجرا شود، گفت: به نظر می‌رسد دولت با تاخیر در اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها به دنبال ایجاد زمینه‌های مناسب است.

قانون هدفمندی یارانه های سال گذشته از سوی دولت به مجلس تقدیم شد؛پس از تصویب این قانون در صحن علنی دولت موظف شد درآمدی بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان در طول سال 89 کسب کند. سهم بخش کشاورزی، تولید و صنایع از این درآمد 30 درصد و سهم کشاورزی 10 درصد است. با وجود گذشت دو ماه و 13 روز از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت برنامه مدونی از  چگونگی اجرای آن ارائه نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet