هدر موبایل
1387/04/12 13:58:00
سرویس صحن

ثروتی خواستار ارائه محتوای طرح تحول اقتصادی دولت به افکار عمومی و مجلس شد

"موسی‌الرضا ثروتی" با اشاره به طرح تحول اقتصادی دولت گفت: تقاضای ارائه محتوای طرح به افکار عمومی بویژه ارائه به مجلس شورای اسلامی را داریم تا با جامعیت‌بخشیدن به طرح و پیش‌بینی ضرورتهای اجرایی با کمترین هزینه در جامعه پیاده شود.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام به ارواح مطهر شهداء و امام راحل و عظیم‌الشأن و با آرزوی صحت و سلامتی و موفقیت مقام معظم رهبری و عرض سلام به همکاران محترم و مردم شریف و متدین و سختکوش حوزه انتخابیه شهرستانهای بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان و استان خراسان شمالی.

با عنایت به فرصت کم نکاتی چند را به استحضار همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی می‌رسانم.

1 ـ یاد و خاطره شهدای بزرگوار 7 تیر، شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفای ایشان را گرامی داشته و باردیگر سخن شهید بهشتی که به فرموده امام راحل «او به تنهایی یک ملت بود» را تکرار کرده و با محکوم نمودن توطئه‌های آمریکا و اروپای جهانخوار تکرار می‌کنیم که «آمریکا از ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» و حرکت ددمنشانه ناو آمریکایی در به شهادت رساندن جمعی از هموطنان عزیز را محکوم می‌کنیم.

2 ـ ضمن تشکر و تقدیر از روحیه اصلاح‌طلبی، عدالت‌خواهی و شجاعت و شهامت و جدیت و خستگی‌ناپذیری جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری در اجرای تحول اقتصادی و هدفمندسازی یارانه‌ها، اصلاح نظام گمرکات و مالیاتها، نظام توزیع کالاها و بهبود عملکرد بانکها و کنترل و توسعه مسکن، تقاضای ارائه محتوای طرح به افکار عمومی بویژه ارائه به مجلس شورای اسلامی را داریم تا با جامعیت‌بخشیدن به طرح و پیش‌بینی ضرورتهای اجرایی طرح و هماهنگی و انسجام سایر قسمتهای جامعه، با کمترین هزینه برای نظام و درصد تورم و تنش در جامعه پیاده شود و حلاوت اجرای طرح که همراه با جراحی بزرگ اقتصادی است، در کام مردم شیرین گردد.

3 ـ با عنایت به فرموده امام راحل که مجلس در رأس امور است و همچنین فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه همه قوا باید تابع مجلس باشند، ضروری است ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جایگاه مجلس را پاس دارند تا نمایندگان با تبعیت از مقام معظم رهبری که فرمودند «مردم پشتیبان دولت و قوه مقننه باشند» همچنین بتوانند با استقلال امور جامعه را به خوبی نظارت نمایند و بویژه در بیانات در ارتباط با طرحها و لوایح و تحقیق و تفحص با شجاعت و شهامت دیدگاههای خود را بیان نمایند.

4 ـ با تشکر از دولت محترم و وزارت محترم رفاه و تأمین‌اجتماعی در راه‌اندازی بخش اول مرکز جامع اطلاعات ایرانیان و با عنایت به اینکه هرگونه تصمیم‌گیری می‌بایست مبتنی بر اطلاعات باشد امید است دایره اطلاعات را گسترده نمایند تا بتوانند در ارتباط با هدفمندسازی یارانه‌ها، مالیاتها، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و بسیاری از تصمیمات دیگر مبنای کار قرار گیرد.

5 ـ کماکان از دولت محترم انتظار داریم توزیع اعتبارات و بودجه‌ها را براساس شاخصهای توسعه انجام دهند تا نمایندگان مردم بتوانند با خیال آسوده به مسائل جامعه کشوری بپردازند و پیگیریهای منطقه‌ای را به حداقل کاهش دهند.

6 ـ از ریاست محترم جمهور و وزرای محترم ضمن تشکر و قدردانی از تلاشها و زحماتشان تقاضا دارم به مصوبات استانی هیأت‌دولت توجه نموده و من‌جمله مصوبه کمیسیون ماده 32 راه‌آهن مشهد ـ بجنورد ـ گرگان و اسفراین ـ بجنورد را اعلام تا پس از 8 سال پیگیری و اتمام عملیات بتوان از بودجه و اعتبارات منظور شده در قانون بودجه در ارتباط با حمل و نقل استفاده نمایند.

7 ـ کماکان انتظار اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری را از دولت محترم داریم تا آرامش به جامعه کارکنان دولت بازگردد. در این رابطه از تلاشهای جناب آقای دکتر عزیزی معاون محترم منابع انسانی ریاست جمهوری که خالصانه برای تحقق قانون تلاش می‌نمایند، تشکر می‌نمایم.

8 ـ استخدام 100 هزار حق‌التدریس آموزشیار نهضت سوادآموزی که یک‌فوریت آن در مجلس هفتم به‌تصویب رسید از همکاران گرامی مورد انتظار است و مستحضر باشید که این افراد 7 سال سابقه تدریس داشته و با آزمون و بنا به درخواست وزارت آموزش و پرورش جذب شده‌اند و وزارتخانه موظف است براساس قانون آنها را بیمه نماید.

9 ـ استان خراسان شمالی در بسیاری از شاخصهای توسعه در رتبه آخر قرار دارد و بودجه اعتبارات تملک داراییهای سرمایه‌ای نسبت به استانهایی که امکانات بالقوه کمتری دارند در سطح پایین‌تری است که شایسته است دولت محترم در پیش‌بینی بودجه سال آینده باتوجه به اصل 48قانون اساسی آنرا مورد توجه قرار دهد. باتوجه به اینکه بیش از 52 درصد جمعیت خراسان شمالی از نقاط روستایی است، اکثر کشاورزان و دامداران و عشایر با مشکلاتی مواجه هستند و امیدواریم که توجه ویژه‌ای مبذول گردد.

10 ـ پرداخت مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش مناطق محروم بایستی از اولویتهای کاری وزارت آموزش و پرورش و دولت محترم قرار گیرد تا این عزیزان بتوانند با آسودگی خاطر به خدمت خود ادامه دهند.

از همکاران عزیز تشکر می‌کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet