خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/13 13:38:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

فرمایشات رهبری برای پیشرفت سرلوحه کار مسئولان باشد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزاری نشست‌هایی همچون نشست تدوین "الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت" با حضور مقام معظم رهبری را برای پیشرفت کشور بسیار موثر دانست و اعلام کرد: به هر حال معظم له در فرمایشات خود کدهایی می‌دهند که باید سرلوحه کار نخبگان و مسئولان قرار گیرد.

"لاله افتخاری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به برگزاری نخستین نشست "اندیشه‌های راهبردی" با حضور نخبگان و اساتید کشور، حول موضوع "الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت" که چهارشنبه شب در محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد، گفت: به هر حال مقام معظم رهبری در اینگونه نشست‌ها کدهایی می دهند که باید سرلوحه کار نخبگان و مسئولان قرار گیرد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در این راستا به وظایف قوای سه گانه و از جمله قوه مقننه برای تحقق منویات رهبری اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی به عنوان جایگاهی است که در عرصه تقنین و نظارت به فرموده مقام معظم رهبری برای حرکت دولت ریل گذاری کرده تا دولت بتواند قطارخود را بر روی آن ریل به حرکت درآورد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، تصریح کرد: براین اساس، قوه مقننه باید طبق قانون اساسی روی حرکت خود و دولت نظارت کرده تا اگر در مرحله اجرا مشکلی پیش آمد آن را برطرف کند.

وی همچنین برگزاری نشست هایی همچون تدوین "الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت" را در ایجاد روحیه وحدت و همگرایی بین مسئولان و نخبگان جامعه موثر دانست و خاطرنشان کرد: تاکید مقام معظم رهبری به علم و فناوری باعث شده که جمهوری اسلامی نسبت به دیگر مسائل در دنیا با صدای بلندتری صحبت کند.

افتخاری با بیان اینکه در این راستا وظیفه همه مسئولان برنامه ریزی برای توسعه در علوم مختلف است، افزود: پیشرفت در علوم مختلف ضمن برطرف کردن نیازهای جامعه، باعث ترس دشمنان بشریت می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet