خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/13 15:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون تلفیق:

اساسنامه صندوق توسعه ملی دربرنامه پنجم افزوده می‌شود

**عضو کمیسیون تلفیق بررسی برنامه پنجم در مجلس شورای اسلامی گفت: اساسنامه صندوق توسعه ملی به احتمال زیاد به عنوان یک بند به لایحه برنامه پنجم توسعه افزوده می‌شود.

جعفر قادری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دولت یک بند از لایحه برنامه پنجم را به ساز و کار تشکیل صندوق توسعه ملی اختصاص داده است که مجلس می تواند اساسنامه این صندوق را در قالب آن تعیین کند.

وی با بیان اینکه دولت لایحه ای نیز تحت عنوان اساسنامه صندوق توسعه ملی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است، افزود: بدلیل اینکه بررسی این لایحه نیازمند تشکیل جلسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس است؛ به احتمال زیاد اساسنامه صندوق در قالب لایحه برنامه پنجم تصویب می شود.

 

** تصویب چهار ماده ارجاعی در کمیسیون تلفیق

نماینده مردم شیراز در مجلس با یادآوری جلسه امروز (شنبه)‌کمیسیون تلفیق برای بررسی 22 ماده ارجاعی لایحه برنامه پنجم توسعه گفت: در جلسه صبح این کمیسیون چهار ماده ارجاعی بررسی و اصلاح شد.

قادری تصریح کرد که اعضای کمیسیون تلفیق تاکنون هشت ماده از مواد ارجاعی دارای اشکال و ابهام را اصلاح کرده‌اند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق در نوبت عصر امروز نیز برای بررسی مواد ارجاعی جلسه دارد که از ساعت 14 تا 17 برگزار می شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس خاطر نشان کرد که گزارش این کمیسیون از بررسی و اصلاح مواد ارجاعی در دستور کار جلسه علنی فردا (یکشنبه) مجلس قرار دارد.

وی درباره ایرادهای شورای نگهبان به لایحه برنامه پنجم توسعه نیز گفت: شورای نگهبان به صورت غیر رسمی نظرات خود را درباره مواد تصویب شده به مجلس اعلام کرد اما اعلام نظر رسمی به بعد از ارسال رسمی مصوبات موکول شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet