خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/13 15:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیر زاده مطرح کرد:

تمکین غرب بر حق مسلم ملت ایران تنها راه نتیجه بخش در مذاکره 5+1 با تهران

**عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه حداقل مطالبات ۱+۵ محروم کردن ملت ایران از حق مسلم‌هسته‌ای است، گفت: اگر غرب به دنبال نتیجه‌گرفتن از مذاکرات است باید استراتژی خود را تغییر و بر حق مسلم ملت ایران تمکین کند.

جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مذاکرات آتی ایران و 1+5 اظهار داشت: برخی‌ها می‌گویند که این مذاکرات به مسائل هسته‌ای ایران مربوط نمی‌شود و من سؤال می‌کنم اگر قرار نیست در این مذاکرات برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران به بحث گذاشته نشود، چه مسائلی مطرح خواهد شد.

وی با انتقاد از اینکه گفته می شود مسائل بین‌المللی محور مذاکره تهران و 1+5 است، گفت: مگر 6 کشور مذاکره کننده با تهران در جامعه بین‌المللی چه کاره هستند که بخواهند در مورد مسائل بین‌المللی اظهار نظر کنند اگر قرار است مسائل بین‌المللی مطرح شود،‌پس باید جمهوری اسلامی آن را در سازمان ملل مطرح کند.

جهانگیرزاده با بیان اینکه از قطع مذاکره با 1+5 حمایت نمی‌کند، در عین حال تصریح کرد: قبل از شروع مذاکره 1+5 با جمهوری اسلامی ایران، باید گفت که بی‌نتیجه بودن مذاکرات مشخص است چرا که جمهوری اسلامی ایران و بیش از 100 کشور جنبش عدم تعهد و کشورهای منطقه بر حق مسلم ملت ایران از استفاده صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای تاکید دارند اما کشورهای غربی حداقل مطالبات خود را محروم کردن ملت ایران از انرژی هسته‌ای می‌دانند و با این حال باید گفت این مسئله ضد و نقیض است و نتیجه‌ای نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مبنای مذاکرات 1+5 با تهران برنامه هسته‌ای ایران است، گفت: مگر می‌شود 1+5 برخلاف ماموریتی که دارد وارد مذاکرات شود.

جهانگیرزاده با بیان اینکه حضور جمهوری اسلامی ایران در پای میز مذاکره پاسخی مناسب به آنها که فکر می‌کنند ملت ایران اهل مذاکره نیست، خواهد بود،‌ گفت: اگر غرب به دنبال نتیجه‌گرفتن از مذاکرات است باید استراتژی خود را تغییر دهد و بر حق مسلم ملت ایران تمکین کند.

وی با اشاره به اظهارات امروز هیلاری کلینتون در منامه گفت: خانم کلینتون به طور مستقیم هدف مذاکرات 1+5 با ایران را مطرح کرد و نسبت به محروم کردن ملت ایران از حق مسلمش اظهار امیدواری کرد در حالی که ادعای خانم کلینتون برخلاف خواست عمومی ملت ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet