هدر موبایل
1389/09/13 16:06:00
سرویس فرهنگی
فاطمه رهبر در گفتگو با خانه ملت

مداحان در مداحی خود به توصیه‌های مقام‌معظم رهبری عمل کنند

**نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه مداحان وظیفه سنگینی در آگاهی‌دهی به جوانان در خصوص وقایع عاشورا دارند، گفت:عمل کردن به توصیه‌های مقام‌معظم رهبری که هرساله به جامعه مداحان اعلام می‌شود، می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام این وظیفه باشد.

"فاطمه رهبر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عملکرد مداحان در ماه محرم اظهار داشت:تجربیاتی که مداحان اهل بیت طی سال ها فعالیت خود در عرصه نوحه سرایی کسب کرده اند و همچنین توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع که هر ساله در ابتدای ماه محرم به جامعه مداحان اعلام می کنند، می تواند راهنمای این گروه از مروجان فرهنگ عاشورایی باشد.

نمایند مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شور و اشتیاق  جوانان به حضور در جلسات روضه خوانی ماه محرم وظیفه مداحان را سنگین تر می کند و لازم است تا دقت بیشتری در انجام تکلیفی که بر عهده آنها نهاده شده داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به طرح ساماندهی مداحان که در مجلس هفتم از سوی کمیسیون فرهنگی در صحن علنی مجلس مطرح شده بود، گفت: این طرح در راستای ساماندهی امور مربوط به مداحان بود که پس از پیگیری و هماهنگی های بسیار با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی این وظیفه به موسسه ای به نام دعبل که وظیفه شناسایی مداحان و صدور کارت که همان مجوز فعالیت مداحان است واگذار شد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet