هدر موبایل
1389/09/13 17:50:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مواضع عدالت‌طلبانه ایران درمذاکره با 1+5 تبیین شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار تبیین مواضع عدالت‌طلبانه جمهوری اسلامی در مذاکره با گروه ۱+۵ شد و اعلام کرد: تا زمانی که اعضای گروه ۱+۵ به رویکردهای دوگانه و یکجانبه‌گرایانه خود ادامه دهند، نمی‌توان به نتایج این مذاکرات خوشبین بود.

"سیدعلی ‌آقازاده‌دافساری" درگفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به پذیرش مذاکرات با گروه 1+5 از سوی ایران در 15 آبان، گفت: این مذاکرات که پس از صدور قطعنامه 1929 و تحریم‌های برخی کشورهای عضو گروه 1+5 متوقف شده بود، اما با نامه‌نگاری‌های صورت گرفته قرار شد دوباره از سرگرفته شود.

نماینده رشت با تاکید براینکه جمهوری اسلامی از ابتدا موافق گفت وگو در موضوع هسته‌ای و دیگر موضوعات مطرح درعرصه جهانی بوده است، خاطرنشان کرد: تهران از همان ابتدا، شروطی برای آغاز مذاکرات داشته است.

وی از بین بردن سلاح های کشتار جمعی و خلع سلاح هسته‌ای کشورهای دارنده این سلاح را از جمله شروط ایران برای مذاکره با غرب اعلام کرد و افزود: امیدواریم مجموعه کشورهای گروه 1+5، مواضع عدالت طلبانه جمهوری اسلامی را درک کرده و از بحث‌های حاشیه‌ای و شیطنت‌آمیز در مذاکرات ژنو خودداری کرده و بحث‌ها به صورت صادقانه مطرح شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال، تصریح کرد: تا زمانی که اعضای گروه 1+5 به رویکردهای دوگانه، یکجانبه‌گرایانه و استعماری خود ادامه دهند، نمی توان به نتایج مذاکرات ژنو خوشبین بود.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، گفتگوهای جلیلی و اشتون 15 آذرماه در ژنو برگزار می شود.

رئیس دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی طی نامه ای به دفتر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعلام کرد: در پی رفع مشکل پدید آمده و عذرخواهی خانم اشتون، بستر مناسب برای انجام گفتگوها در 15 آذرماه فراهم شد.

در این نامه آمده است گفتگوها در سوئیس بر مبنای نامه 15 تیرماه 1389 دکتر جلیلی به کاترین اشتون انجام خواهد شد.

اشتون به عنوان نماینده 1+5 با ایران مذاکره می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet