هدر موبایل
1387/04/12 14:15:00
سرویس اقتصادی

حاجی بابایی: دولت طبق قانون می بایست تا امروز وزیر اقتصاد را معرفی می کرد

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: دولت طبق قانون می بایست تا امروز وزیر اقتصاد را معرفی می کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران به طرح تشکیل کمیته ویژه اقتصادی در مجلس اشاره کرد و گفت: این کمیته شان قانونگذاری ندارد و وظیفه آن بررسی مسایل اقتصادی همچون هدفمند کردن یارانه ها و مالیات ها است.

وی افزود: کمیته ویژه اقتصادی تنها مسایل مهم و ویژه مرتبط با امور اقتصادی کشور را بررسی می کند و سپس به مجلس گزارش می دهد ولی نمی تواند مصوبه قانونی داشته باشد. 15 نفر از نمایندگان که در این کمیته داوطلب شدند با کسب اکثریت آرای مجلس عضو این کمیته خواهند شد.

نماینده همدان درباره معرفی وزرای کشور و اقتصاد به مجلس گفت: طبق اصل 135 قانون اساسی رئیس جمهور سه ماه برای معرفی وزرای پیشنهادی فرصت دارد. با توجه به پایان مهلت رئیس جمهور برای معرفی وزرا، تاکنون این کار صورت نگرفته و مهلت سه ماهه رئیس جمهور روز چهارشنبه هفته آینده 19 تیر به پایان می رسد.

حاجی بابایی ادامه داد: اگر قرار بود تا روز 19 تیر وزیر پیشنهادی برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی می شد رئیس جمهور می بایست حداکثر تا امروز وزیر امور اقتصادی را به مجلس معرفی می کرد تا مجلس آن را در دستور خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: طبق قانون مدت معرفی وزیر به مجلس تمدید نخواهد شد و بهتر است دولت وزیر اقتصادی پیشنهادی خود را هر چه سریع تر به مجلس معرفی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet