هدر موبایل
1389/09/13 18:39:00
سرویس سیاسی
اکرمی با تاکید بر لزوم تداوم نشست‌های اندیشه‌های راهبردی:

نتایج نشست‌های اندیشه‌های راهبردی را می‌توان به قانون تبدیل کرد

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع "الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت" تاکید کرد: مسئولان باید بپذیرند که در ایران استعدادهای فراوانی وجود دارد که باید ساماندهی و از آنها استفاده شود و این نشست‌ها از سوی صاحبان اندیشه ادامه پیدا کند.

"سیدرضا اکرمی" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نخستین نشست "اندیشه‌های راهبردی" با حضور نخبگان و استادان کشور، حول موضوع "الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت" که چهارشنبه شب در محضر رهبر انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: مسائل علمی به گونه‌ای است که حتما باید از اندیشمندان دعوت و از نقطه نظرات آنها در قالب سخنرانی و یا مقاله استفاده کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با تاکید بر اینکه این نشست به طور قطع برای ما و کشور دارای اهمیت است، افزود: این نخستین نشستی بود که در رابطه با این موضوع از نخبگان بزرگ کشور دعوت شده بود و مقام معظم رهبری نیز چهار ساعت وقت خود برای این جلسه گذاشتند؛ اما باید این جلسه‌ها ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: کسانی که هم اهل عرضه اندیشه هستند و هم اهل جمع‌بندی اندیشه‌ها باید این جلسه‌ها را ادامه بدهند و این موضوع و هدف را دنبال کنند، البته آنجا که لازم است این نتایج را قانون کنند، به قانون تبدیل شود و آنجا که نیاز است در دانشگاه‌ها تدریس شود به صورت واحد درسی دربیاید و حتی در قالب کتاب نیز عرضه شود.

اکرمی با بیان اینکه هنوز به جمع‌بندی نهایی در رابطه با برنامه پنجم توسعه و اینکه براساس "الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت" تهیه شده است یا نه، نرسیدیم، گفت: برخی از مواد لایحه برنامه پنجم به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است تا ایرادهای نهایی آن برطرف شود؛ اما در مجموع اگر همین برنامه به درستی اجرا شود قطعا در همین راستای این الگو خواهد بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: اگر این برنامه مانند برنامه چهارم توسعه که حدود 50 درصد آن عملی نشد، باشد نمی‌توان به آن امیدوار بود که در راستای ترویج الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، به وظیفه مسئولان و قوای سه‌گانه در این‌باره اشاره کرد و گفت: باید همه بپذیرند که در ایران استعدادهای فراوان و زمینه‌های خوبی وجود دارد و باید همه باهم متفق و متحد شوند تا این استعداها شکوفا شوند. همانطور که در سند چشم انداز 1404 آمده است که ایران باید رتبه اول در منطقه را داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب در سفر سال 88 خود به استان کردستان تأکید کردند که "ما باید به دنبال مدل بومی خودمان بگردیم؛ هنر ما این خواهد بود که بتوانیم مدل بومی پیشرفت را متناسب با شرایط خودمان پیدا کنیم."

در همین رابطه ایشان در نخستین نشست "اندیشه‌های راهبردی حول موضوع "الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت" که چهارشنبه شب برگزار شد تاکید کردند که کارهاى بزرگى هست که باید در کشور انجام بگیرد. توانائى‌ها و ظرفیت‌هاى بسیارى هست که می‌تواند در خدمت این حرکت عظیم انجام بگیرد. این مقصود تحقق نخواهد یافت، مگر اینکه زبدگان، فرزانگان و اندیشه‌ورزان، خودشان را با این مسائل کلان مرتبط و درگیر کنند. مسئله‌ تدوین الگوى اسلامى - ایرانى براى پیشرفت، یکى از مسائل کلان ماست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet