شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/12 14:39:00
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس:

تحریم ها نمی تواند تاثیر موثری در جمهوری اسلامی ایران داشته باشد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: تحریم ها نمی تواند تاثیر موثری در جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، تعلیق فعالیت هسته ای خط قرمز ما است و به هیچ وجه از این خط قرمز عبور نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جمیدرضا حاجی بابایی گفت: اروپایی ها در موضوع هسته ای ایران به خاطر ترس از آمریکا به اقداماتی دست می زنند که همه تاثیرات منفی آن متوجه خودشان می شوند.

حاجی بابایی گفت: اروپایی ها در پی آن هستند که با اعمال تحریم و برخی مسایل دیگر که معذوریت هایی برای ما دارد سعی کند آمریکا و رژیم صهیونیستی را به خیال خود متعادل کند غافل از اینکه جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرت قرار دارد و در شرایط کنونی در داخل کشور نیز وحدت کامل و اجماع عمومی درباره موضوع هسته ای قابل مشاهده است.

وی ضمن بیان این مطلب که جمهوری اسلامی تعلیق را نخواهد پذیرفت، گفت: ملت ایران به بحث هسته ای به عنوان یک ناموس ملی نگاه می کنند و قطعا از آن عقب نشینی نخواهند کرد. ملت ایران همان گونه که در ملی شدن صنعت موفق شد در بحث فعالیت هسته ای هم قطعا موفق می شود.

وی افزود: اروپایی ها باید روش های خود را اصلاح کرده از فرصت باقی مانده استفاده کنند و باب مذاکره را باز نگاه دارند.

حاجی بابایی در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد ارائه شده به ایران برای تعلیق شش هفته ای غنی سازی در ایران گفت: براساس مصوبه مجلس مبنی بر الزام دولت به غنی سازی، دولت نمی تواند غنی سازی را تعلیق و خلاف مصوبه مجلس حرکت کند.

وی گفت: از آنجایی که انجام چنین کاری منوط به لغو مصوبه مجلس است، بنابراین چنین مساله ای امکان پذیر نیست.

حاجی بابایی تاکید کرد: مجلس بر مصوبات خود پافشاری می کند و اعتقاد مجلس از ابتدا مذاکره بود و سخن از عدم مذاکره در مسیر اهداف و موفقیت های نظام نیست چرا که تمام راه رسیدن به موفقیت، مذاکره است و از این طریق می توانیم برای خروج از بن بست به راهکارهایی دست پیدا کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet