هدر موبایل
1389/09/14 09:11:00
سرویس فرهنگی
سبحانی نیا:

مداحان از بیان اشعار بی‌محتوا و بدون سند بپرهیزند

**عضو هیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:مداحان باید در مداحی خود از بیان اشعار بی محتوا و بدون سند و مدرک که تنها به تحریف وقایع عاشورا می انجامد بپرهیزند.

"حسین سبحانی نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ماه محرم را فرصتی برای تبیین معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی و همچنین پرداختن به ابعاد مختلف واقعه مهم عاشورا و فداکاری امام حسین و یارانش دانست و گفت: باید از این فرصت برای پرورش ذهنی جوانان و نسل امروزی ها استفاده ای بهینه کرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شناخت این واقعه مهم سه گروه مانند سه ضلع مهم یک مثلث نقش موثر دارند گفت: یکی از اضلاع  این مثلث گویندگان مذهبی هستند که با پرداختن به فلسفه عاشورا و بازگو کردن آن به نحو صحیح  در آگاهی بخشی به مردم از واقعیت عاشورا و زنده نگه داشتن آن  نقش دارند.

وی مداحان را ضلع دیگر این مثلث دانست و گفت: مداحان اهل بیت با استفاده از اشعار پر محتوایی که در وصف فلسفه و واقعه عاشورا سروده شده است و می سرایند می توانند در تبیین ابعاد مختلف عاشورا نقش موثری ایفا کنند.

سبحانی نیا تاکید کرد: مداحان نقش مهمی در فراهم آوردن فضای معنوی و شور و نشاط و عشق حسینی دارند و باید دقت کنند تا در مداحی خود از بیان اشعار بی محتوا و بدون سند و مدرک که تنها به دنبال گریاندن مردم است بپرهیزند.

وی تصریح کرد :مداحان باید از اشعار و سروده های سازنده و حرکت آفرین در جامعه استفاده کنند و با انطباق این اشعار با شرایط  روز، انقلاب اسلامی را در مقابله  ای که با استکبار جهانی در زمینه تحریف عاشورا دارد همراهی کنند.

سبحانی نیا یادآور شد : انتقاداتی که به برخی از مداحان و اشعار آنها وارد است از همین روست وگرنه اصل مداحی از صدر اسلام بوده است و همین مداحان اهل بیت بوده اند که از طریق به تصویر کشاندن وقایع، توجه جهانیان را به این واقعه جلب کردند و موجب گسترش مذهب شیعه در جهان شدند.

وی در پایان اظهار داشت :مردم ضلع سوم این مثلث هستند که باید با ارتقاءسطح آگاهی های خود به نحوی شایسته مانع از تحریف فلسفه عاشورا شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet