شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/14 09:16:00
سرویس صحن
توکلی در تذکر آیین نامه ای مطرح کرد

لوایح یک فوریتی 48 ساعت قبل باید در اختیار نمایندگان قرار گیرد

**توکلی در تذکرآیین نامه ای با تاکید بر اینکه لوایح یک فوریتی باید ۴۸ ساعت قبل برای مطالعه در اختیار نمایندگان قرار گیرد خاطرنشان ساخت: کمیسیون تلفیق در گزارش خود درخصوص مواد باقیمانده، ‌لایحه برنامه پنجم توسعه کشور تغییرات را اعمال کرده است که حق نمایندگان ایجاب می کند نمایندگان پیش از طرح در صحن علنی در جریان آن قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه 4 اذر 1389 "احمد توکلی "نماینده تهران ، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکر آیین نامه ای با استناد به ماده 163 آئین نامه داخلی اظهار داشت: این ماده تاکید دارد که طرح های لوایح یک فوریتی پس از تصویب فوریت به کمیسیون های اصلی ارجاع می شود.تا خارج از نوبت مورد بررسی و تصویب قرار گیرد، گزارش کمیسیون درخصوص طرح های لوایح حداقل 48 ساعت قل از موقع طرح در مجلس چاپ و بین نمایندگان توزیع می شود.

وی افزود: هر چند شما می گویید که درخصوص این گزارش و مواد ذکر شده در آن قبلاً در صحن علنی بحث شده است اما گزا ش تغییراتی را اعمال کرده و حق نماینده است که قل از طرح در صحن علنی در جریان آن قرار گیرد.

توکلی باتاکید بر اینکه فوریت این طرح باید 48 ساعت قبل توزیع می شد، گفت: ما امروز صبح که آمدیم این گزارش روی میزها بود و کسی آن را مطالعه نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: دقت در این تغییرات خیلی مهم است ضروری است که قبل از طرح نمایندگان آنها را مطالعه کرده باشند. اما شما هیچ وقتی را برای نماینده قائل نشده اید که این گزارش را مطالعه کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر توکلی گفت: ماده های 163 درخصوص طرح های لوایح یک فوریتی است اما برنامه قاعده مندی خاص خودشان دارد و در ماده 213 و 214 به آئین قاعده مندی اشاره شده است.

وی افزود: این مواد قبلاً در مجلس مطرح شده و بنا به دلایلی به مجلس ارجاع داده شده است

رئیس ملس با تاکید بر اینکه ما نمی خواهیم در خلا تصمیم بگیریم خاطرنشان ساخت:‌ درخصوص موادی که اهمیت دارد می تواند 2 موافق و مخالف صحبت کنند تا موضوع کاملاً مکشوف شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet