خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/14 10:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تعدادی از نمایندگان با تاکید بر لزوم تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛

برنامه پنجم توسعه، نقش اساسی در تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دارد

**برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر لزوم تدوین هرچه سریعتر سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اظهار داشتند؛ برنامه پنجم توسعه، گام موثری در رسیدن به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است و توجه ویژه به فرهنگ اسلامی ایرانی کشورمان نیز می تواند تدوین این سند را تسریع بخشد.

* سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: برنامه پنجم توسعه نقش اساسی در تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: در برنامه پنجم توسعه، توجه ویژه ای به تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شده است.

ستار هدایت خواه، نماینده کهگیلویه و بویراحمد، در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تدوین هرچه سریعتر سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای برنامه ریزی و اجرای برنامه ها برمبنای آموزه های دینی و الگویی ایرانی و اسلامی، از ضروریات است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، مبنی بر طراحی و اجرا الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مجلس درطی لایحه برنامه پنجم، دولت را مکلف به تدوین و اجرای هرچه سریعتر این سند کرده است.

وی خاطرنشان ساخت: اهمیت ویژه سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بدلیل نیاز به آن در اجرای طرح های دیگر در کشور است؛ چرا که استفاده از الگوهای وارداتی، ما را به اهداف اسلامی نمی رساند.

 

* نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: توجه ویژه به فرهنگ اسلامی ایرانی کشورمان، راه رسیدن به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: دستیابی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مدنظر مقام معظم رهبری باتوجه ویژه به فرهنگ اسلامی ایرانی کشورمان محقق می شود.

حسین ابراهیمی، نماینده بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در صورتیکه فرهنگ کشور براساس الگوی اسلامی ایرانی شکل گیرد، قطعا هجمه های دشمنان و معاندین نظام کارگر نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دو مقوله اسلامیت و ایرانیت کشورمان الگوهای بسیار مهم و تاثیرگذاری در پیشرفت کشور محسوب می شوند، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه، هماهنگی مناسب مجلس و دولت منجر شده تا با اجرای این برنامه، گام موثری در راستای دستیابی به منویات مقام معظم رهبری و سند چشم انداز بیست ساله برداشته شود.

 

* نایب رئیس کمیسیون قضایی: اجرای برنامه پنجم توسعه، گام موثری در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است

نایب رئیس کمیسیون قضایی، گفت: اجرای دقیق برنامه پنجم توسعه، گام موثری در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دستیابی به سند چشم انداز 20 ساله است.

موسی غضنفرآبادی، نماینده مردم  بم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به توجه ویژه برنامه پنجم توسعه به تحقق سند چشم انداز بیست ساله، گفت: در برنامه پنجم توسعه، تلاش ویژه ای در خصوص تحقق سند چشم انداز بیست ساله و تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شده است.

وی با بیان اینکه براساس منویات مقام معظم رهبری، ضرورت تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت وجود دارد، اظهار داشت: در صورت اجرای دقیق برنامه پنجم توسعه، کشور گامهای اساسی را در رسیدن به سند چشم انداز توسعه برخواهد داشت.

غضنفرآبادی، اظهار امیدواری کرد، که برنامه های بعدی نیز همانند برنامه پنجم توسعه بتوانند در تبیین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و سند چشم انداز بیست ساله، نقش اساسی ایفا نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet