خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/14 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی؛

پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای روی میز مذاکرات ژنو

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود ارتباط غرب با ترور دانشمندان هسته ای کشورمان این ترورها نقش تعیین کننده ای در مذاکرات ژنو خواهد داشت.

محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به بیانیه اهانت آمیز انگلستان، آلمان، فرانسه، مبنی بر عدم همکاری ایران در روند مذاکرات،گفت: اینگونه اظهارات با وجود برگزاری جلسات مکرر آژانس بین المللی مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران و همکاری های پی در پی جمهوری اسلامی با آژانس کاملا بی مبنا و بی اساس است.

وی افزود: غرب می کوشد رویه همیشگی خود یعنی وقت گیری را دنبال نماید تا بدین وسیله ایران را مجبور به عقب نشینی کند اما این ترفندها دیگر تکراری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه چنانچه غرب به بهانه جویی های خود ادامه ندهد مذاکرات ژنو مثبت و کارآمد خواهد بود،اذعان داشت: مذاکرات ژنو، در صورت بی حاشیه بودن به سمت بررسی اشتراکات بسته پیشنهادی ایران با گروه 1+5 توامان با نظرات این گروه هم سو خواهد بود.

کرمی با اشاره به ترور دو دانشمند هسته ای کشورمان نیز اظهار داشت: از آنجایی که دولت های قبلی لیستی از دانشمندان هسته ای ما را در اختیار آژانس بین المللی گذاشته اند و از طرفی نیز انگلیس اعلام کرده که در مصاحبه با کشورمان تنها به صدور قطعنامه ها اکتفا نمی کند و از ابزارهای اطلاعاتی و امنیتی خود استفاده می کند لذا می بایست این کشور در خصوص مواضع اش شفاف سازی نماید.

وی تصریح کرد: ترور دانشمندان هسته ای ما مسئله مهم و تعیین کننده ای در روند مذاکرات خواهد بود و در صورتیکه نقش بازرسان آژانس بین المللی در ترور این افراد محرز شود جمهوری اسلامی ایران برخوردی قاطع خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet