شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/14 10:26:00
سرویس صحن
باتصویب مجلس شورای اسلامی

دستگاه‌های اجرایی احکامی که بارمالی آن تامین نشده را اجرا نمی‌کنند

**باتصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه تصویب نامه ها و بخش نامه هایی که متضمن بار مالی برای صندوق های بازنشستگی باشد در صورتی قابل اجرا است که بار مالی ناشی از آن در قوانین بودجه کل کشور و یا بودجه سالانه تامین اعتبار شده باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده برنامه پنجم ماده 33 این برنامه را با 181 رای موافق، 7 رای مخالف و 9 رای ممتنع به تصویب رساندند.

طبق این مصوبه مجلس کلیه تصویب نامه ها، بخشنامه ها، دستورالعمل ها و همچنین تصیمات و مصوبات هیات های امناء و سایر مقامات اجرایی و مراجع به استثناء احکام محکام قضائی که متضمن بار مالی برای صندوق های بازنشستگی یا دستگاه های اجرائی و دولت باشد در صورتی قابل اجرا است که بار مالی ناشی از آن قبلاًٌ محاسبه و در قوانین بودجه کل کشور و یا بودجه سالانه دستگاه یاصندوق ذی ر بط تامین اعتبار شده باشد. در غیر این صورت عمل مراجع مذکور در حکم تعهد زائد بر اعتبار است و مشمول پرداخت از سوی دستگاه یا صندوق های مربوطه نخواهد بود.

دستگاه ها و صندوق های مربوط مجاز به اجرای احکامی که بار مالی آن تامین نشده است، نیستند. اجرای احکام یاده شده فقط در حدود منابع مذکور ممکن استدر هر حال تحمیل کسری بودجه به دولت و دستگاه های اجرائی و صندوق ها غیرقابل پذیرش می باشد. مسئولیت اجرای این بند به عهده روسای دستگاه ها و صندوق ها و مدیران و مقامات مربوط است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet