آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی در تذکر آیین نامه ای مطرح کرد

ماده 53 لایحه برنامه پنجم مغایر حقوق قانونگذاری است

سرویس صحن
**نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در تکرر آیین نامه ای ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر حقوق قانونگذاری دانست.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 11:15

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررس گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص مواد ارجاعی و مراعی مانده لایحه برنامه پنجم توسعه "محمدعلی ابطحی" نماینده خمینی شهر در تذکر آیین نامه ای با استناد به ماده 181 آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: این ماده تاکید دارد وقتی مجلس اخطار را وارد دانست رئیس نسبت به پذیرش اصلاحات پیشنهادی یا حذف مورد اشکال یا ارجاع آن به کمیسیون ذی ربط جهت بررسی مجدد اقدام خواهد کرد.

وی افزود:‌در ماده 33 بعد از اخطار از سوی مجلس وارد دانسته شد شما اقدام به انجام اصلاحات کردید و پیشنهادات اصلاحی را در نظر نگرفتید.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد:‌ به نظر من مواد این ماده ترتب بوده است و وظیفه و اختیاری را به رئیس جلسه واگذا نکرده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: برداشت ما از ماده 181 ترتب نیست بلکه این اختیار را به رئیس جلسه واگذار کرده است. حتی اگر منظور این ماده ترتب باشد، درماده 33 پیشنهاد اصلاحی ارائه نشده بود.

نماینده خمینی شهر در ادامه با بیان اینکه ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه مغایر حقوق قانونگذاری است گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری که در ماده 53 اشاره شده است یک قانون آزمایشی است که در سال دیگر به پایان می رسد، لایحه برنامه هم در مدت زمان پنج سال اعتباردارد. از اینرو قانونگذاری براساس این دو قانون موقت مغایر حقوقی قانونگذاری است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000