هدر موبایل
1389/09/14 11:53:00
سرویس صحن
خباز:

ماده 55 لایحه برنامه پنجم مغایر اصل 85 قانون اساسی است

**محمدرضا خباز ماده ۵۵ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی دانست و خاطرنشان ساخت: این ماده بر ادغام وزارتخانه‌ها توسط دولت قبل از تعیین اختیارات و وظایف توسط مجلس تاکید دارد که خلاف قانون اساسی و نوعی قانونگذا ی توسط دولت است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص مواد ارجاعی و مراعی مانده لایحه برنامه پنجم توسعه کشور"محمد رضا خباز" نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در اخطار قانونی با اسناد به اصل 85 قانون اساسی اظهار داشت: این اصل تاکید دارد که اختیار قانونگذاری مجلس قابل تفویض به شخص یا هیاتی دیگری نیست.

وی خطاب به "علی لاریجانی" گفت: درخصوص ماده 55 اگر منظور برداشت شما باشد یعنی قبل از ادغام وظایف و اختیارات توسط مجلس مشخص شود و بعد ادغام صورت گیرد مطلب درست اما این ماده صدر و ذیل دارد یعنی اول دولت نسبت به ادغام وزارتخانه از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه اقدام می کند و پس از تعیین وظایف و اختیارات آن ادغام را به مجلس واگذار می کند.

عضو کیمسیون اقتصادی تاکید کرد: اینگونه ادغام قبل از تصویب اختیارات و وظایف نوعی قانونگذاری توسط دولت و مغایر اصل 85 قانون اساسی است.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده کاشمر گفت: برداشت من این است که ابتدا وظایف و اختیارات توسط مجلس مشخص می شود و سپس ادغام وزارتخانه ها صورت می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet