شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/12 16:03:00
سرویس صحن
رئیس جمهور در دیدار نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس:

دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی قاطعانه به پیش می رود

رئیس جمهور در دیدار نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس تاکید کرد: دولت در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی با قاطعیت به پیش می رود.

محمود احمدی نژاد در ادامه سلسله نشست های خود با نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه شنبه شب در دیدار نمایندگان استان خراسان رضوی با اشاره به نگرانی برخی نمایندگان استان در خصوص اطلاع رسانی نامناسب دولت درباره اقدامات انجام شده در مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: عزم دولت برای ریشه کنی مفاسد جدی است و با اقدامات صورت گرفته، امکان بروز مفاسد در بدنه دولت به نقطه صفر رسیده است. مقابله با مفاسد اقتصادی، مبارزه ای مشکل و همه جانبه است و عده ای مدام با تئوری سازی برای متخلفان پوشش درست می کنند ولی بالاخره مقاومت حامیان مفسدان، شکسته خواهد شد.

رییس جمهور در ادامه این دیدار با تاکید بر اینکه استان خراسان رضوی و مشهد مقدس قطب جاذب قلوب انسان ها است، گفت: دولت با عنایت به این موضوع، توجه خاصی به پیشرفت و توسعه این استان دارد و در این راستا تاکنون مصوبات راهگشا و مهمی را تصویب کرده است.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دولت برای رفع مشکل آب ، کشاورزی، حمل و نقل و صنعت استان تصمیم های خوبی اتخاذ کرده است که همه آنها اجرایی خواهد شد، خاطر نشان کرد: صنعت استان در دور اول سفر استانی، رتبه پنجم کشور را داشت که با مصوباتی که عملیاتی گردید در جریان سفر دوم این رتبه به چهارم تبدیل شد.

وی افزود: دولت در طرح آمایش صنعت کشور با توجه به استعدادها، وضع موجود و منابع، برای هر استان سلسله صنایعی را پیش بینی کرده و استان خراسان رضوی هم در این طرح جایگاه ویژه ای دارد.

رییس جمهور در پاسخ به دغدغه های نمایندگان در خصوص برخی کمبودها و نیازهای جدید استان با تاکید بر اینکه شرایط امروز خراسان رضوی به لحاظ سازندگی به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست، تصریح کرد: البته برای شهری که سالیانه 20 میلیون زائر دارد و هر سال هم بر تعداد زوار افزوده می شود هر مقدار کار شود باز هم کسری وجود خواهد داشت.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، حمایت نمایندگان استان از موضع سیاست خارجی دولت را موجب دلگرمی مسوولین این عرصه دانست و گفت: امروز دولت در سیاست خارجی با تدبیر و طراحی های دقیق از حالت انفعال بیرون آمده و فعال است از همین رو در عرصه های مختلف جهانی ،برد سیاسی با جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر احمدی نژاد همچنین درباره رفع معضل حاشیه نشینی که توسط شماری از نمایندگان مطرح شد، گفت: شهرهای بزرگ همواره با این معضل مواجه هستند و هنر مسوولان باید این باشد که روند رشد حاشیه نشینی را کند، کند و دولت در این راستا رسیدگی و رفع نیازهای روستاها را با جدیت دنبال می کند.

نمایندگان استان خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست در سخنان جداگانه ای با قدردانی از اقدامات شجاعانه ، تحولی و خستگی ناپذیر دولت و نیز اجرایی شدن مصوبات سفر استانی دیدگاه های خود را در عرصه های مختلف، مطرح کردند.

بستر سازی فرهنگی قبل از انجام اقدامات تحولی، تقویت دولت الکترونیک برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری، تقویت بخش معادن و کاستن از اتکا به نفت، اطلاع رسانی در مبارزه با مفاسد اقتصادی و توسعه حمل و نقل شهری مشهد مقدس، رفع معضل حاشیه نشینی، ایستادگی در مقابل زورگویان و سلطه گران از جمله مباحثی بود که از سوی نمایندگان استان خراسان رضوی مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet