ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/14 13:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آجرلو:

بسته پیشنهادی ایران در مذاکره با 1+5 فریاد ملت‌های آزاده است

**نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه بسته پیشنهادی ایران در مذاکره با کشورهای عضو ۱+۵ فریاد همه ملت‌های آزاده است، گفت: ایران با اقتدار کامل حقوق ملت را در سطح بین‌المللی پیگیری می‌کند.

فاطمه آجرلو نماینده مردم کرج و عضو کمیسیون‌ آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: امروز ما شاهد رویکردی در جهان هستیم که بر اساس آن کشورهای عضو گروه 1+5 دستور جلسه‌ای متفاوت‌تر از همیشه برای مذاکرات دارد.

وی افزود: اگر به 7 یا 8 سال گذشته باز گردیم خواهیم دید که چه اتفاقاتی در آن دوران افتاده است، در آن دوران غرب حتی تمام سیستم‌ها و تکنولوژی‌های کشور را پلمپ کرد؛ هرچه ایران در زمینه هسته‌ای عقب‌نشینی می‌کرد، غرب یک گام جلوتر می‌آمد.

نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه در گذشته کشورمان فقط امتیاز می‌داد و هیچ امتیازی هم دریافت نمی‌کرد، تصریح کرد: در آن دوران ظلم بزرگی به کشورمان می‌شد، چرا که حق فکر، رشد و تعالی در حوزه‌های علوم و فنآوری‌های جدید از ملت ایران گرفته می‌شد؛ در عین حال با همه این قضایا بخوبی مشاهده کردیم که وقتی مقام معظم رهبری اراده کردند و مردم هم با رهبری همگام شدند و همه قوا نیز در قبال غرب متحد شوند، رسیدن به هدف امکان پذیر است و این همان اتفاقی است که امروز رخ داده است چرا که ایران با اقتدار خواست ملت خود را در عرصه بین‌المللی پیگیری کرده است.

آجرلو ادامه داد: در بسته‌های پیشنهادی تعریف شده توسط کشورمان سیاست‌هایی اتخاذ شده که از جمله آنها همان سیاستی است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن تاکید کرده و فرموده بودند که ساخت بمب اتمی بر اساس موازین دین اسلام حرام است و این نوع سلاح‌ها هیچ جایگاهی در بین مسلمانان ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس همین سیاست بود که نظام در موضوع هسته‌ای فعالیت کرده و هرگونه بازدید از سوی بازرسان آژانس در کشور آزاد شد و حتی اعلام کردیم که ایران حاضر است زمینه را برای سرمایه‌گذاری خارجی در عرصه تکنولوژی هسته‌ای فراهم کند و این نشاندهنده حضور فعال و شفاف کشورمان در زمینه هسته‌ای بود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس، تاکید کرد: امروز کشورمان از کشورهای دیگر سؤالاتی دارد، آیا قوانین بین‌المللی در جهان گزینشی اجرا می‌شود، به این معنا که قوانین بین‌المللی فقط برای برخی کشورها و ملت‌ها تبیین شده است، آیا برخی کشورها از قاموس بشریت جدا هستند و یا اینکه آنها بشرترند؛ اینها سؤالاتی است که ایران از کشورهای مدعی دارد.

آجرلو اظهار داشت: اما سؤال مهمتری هم در میان است و آن اینکه تکلیف بمب‌های انباشته شده توسط رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی چه می‌شود،‌ آیا قوانین خلع‌ سلاح اتمی برای اسرائیل نباید اجرا شود؛ ایران کشوری است که طعم تلخ بمب‌های شیمیایی را چشیده است.

نماینده مردم کرج در مجلس ادامه داد: 1+5 باید به این سؤال پاسخ دهد که چه کسی پاسخگوی اورانیوم ضعیف شده‌ای که بر سر مردم عراق ریخته شده باید باشد، آیا کسی می‌تواند به این ظلم بزرگ در حق ملت عراق پاسخ دهد؛ موضوع فنآوری هسته‌ای ایران کاملا برای همه روشن است البته کشور به روی همه بازرسان آژانس هم باز بوده و از این پس هم باز خواهد بود. آنها امروز خود اذعان دارند که فناوری هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز و در چارچوب قراردادهای بین‌المللی است.

آجرلو خاطرنشان کرد: فرار سازمان‌های ناظر بین‌المللی از پاسخگویی در مورد سلاح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی خود یک بمباران فکری برای ملت‌های آزاده است؛ بسته پیشنهادی ایران در مذاکره با 1+5 فریاد همه ملت‌های آزاده و کشورهایی که استعمار سالیان دراز با دروغ و فریب آنها را به بازی گرفته، می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet