آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

12 اثر در حوزه سند پژوهی تاریخ مجلس در دست انتشار

سرویس فرهنگی
**"علی ططری" گفت: مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی طی دو سال اخیر تلاش بسیاری در زمینه انتشار اسناد مربوط به مجلس انجام داده است حاصل این تلاش‌ها تاکنون آماده شدن 15 اثر برای انتشار است که 3 اثر هم‌اکنون چاپ و 12 اثر در دست انتشار است.
یکشنبه 14 آذر 1389 ساعت 14:01

مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب ادامه داد: کار تدوین و تألیف این 12 اثر اعم از سند‌پژوهشی یا تألیف توسط محققان انجام شده و به ما تحویل داده شده است که به زودی منتشر می‌شوند.

وی در اشاره به عناوین این آثار گفت: این 12 اثر عبارتند از  اسناد مجالس ایالتی ولایتی، اسناد مجلس سنا، شبه قوانین، اسناد بهارستان، فهرست اسناد دوره سوم عرایض مجلس شورای ملی، فهرست اسناد دوره چهارم عرایض مجلس شورای ملی، فهرست اسناد انتخابات از دوره دوم تا پنجم مجلس شورای ملی، فهرست اسناد دوره ششم تا دوازدهم مجلس شورای ملی، نامه‌های تاریخی(نامه‌های مهم دوره دوم مجلس شورای ملی)، اسناد تحولات غرب آذربایجان، اسناد زنان دوره دوم و سوم مجلس شورای ملی.

ططری تصریح کرد: هم‌چنین مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برای تابستان سال آینده نیز انتشار 30 اثر را در حوزه سند پژوهش در دست اقدام دارد که سفارش کار تألیف این آثار به محققان داده شده است.

وی انتشار این آثار را در حوزه قوه مقننه و تاریخ نگاری مجلس تحول بی‌نظیری دانست و  گفت: تاکنون این همه اسناد منتشر و در اختیار قرار نگرفته بود ما امید داریم این آثار و پژوهش‌ها در گروه‌های تخصصی علوم انسانی منعکش شده و مبنای تحقیقات و پژوهش‌های جدیدی شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000