هدر موبایل
1389/09/14 15:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

زمان تغییر رویکرد آمریکا و هم‌پیمانانش فرا رسیده‌است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص مذاکرات آتی ایران با ۱+۵ گفت: زمان تغییر رویکرد آمریکا و همپیمانان غربی‌اش در مذاکره با ایران فرا رسیده است.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: جمهوری اسلامی ایران از قبل شرایط خود را در قالب بسته پیشنهادی به کشورهای 1+5 تقدیم کرده است، لذا مواضع ما کاملا شفاف و روشن است.

وی همچنین گفت: آنچه که مهم می باشد این است که تاکنون آمریکایی‌ها و همپیمانان غربی‌اش از سیاستی که اتخاذ کرده بودند نتیجه‌ای نگرفته‌اند، به گونه‌ای که آنان خواهان توقف غنی‌سازی اورانیوم بودند اما به دلیل اینکه این خواسته آنان خلاف قوانین بین‌المللی بود، ما غنی‌سازی اورانیوم را متوقف نکردیم.

بروجردی خاطرنشان کرد ایران قله‌ها را در دستیابی به دانش هسته‌ای بر مبنای مقررات بین‌المللی یکی پس از دیگری فتح کرد و در مقابل، غربی‌ها در اصرار خود برای توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران به نتیجه‌ای نرسیدند بنابراین بهتر است آمریکا و غرب رویکرد خود را نسبت به ایران تغییر دهد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران عملا قله هسته‌ای را فتح کرده است زیرا قله هسته‌ای چیزی نیست جز فناوری هسته‌ای و ما اکنون عملا این فناوری را به دست آورده‌ایم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد کار ما مبنای حقوقی و بین‌المللی دارد و براساس عهدنامه ان.پی.تی و مقررات آژانس است.

وی اظهار امیدواری کرد آمریکا و همپیمانان غربی او دست از تخلف از ان.پی.تی بردارند و رویکرد مثبت خود را آغاز کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet