خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/14 15:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

حقوق اساسی ملت ایران جایی برای مذاکره ندارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد هر چند اساس مذاکرات با غرب در خصوص موضوع هسته ای برمبنای تعامل است اما بی‌تردید حقوق اساسی ملت ایران جایی برای مذاکره ندارد.

کاظم جلالی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: برخورداری از فناوری هسته‌ای حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است و این موضوع نباید مورد مذاکره قرار گیرد.

وی همچنین گفت: ما نمی‌توانیم از ابتدا شاهد مذاکراتی باشیم که در مورد حقوق مسلم ملت ایران چانه‌زنی می‌شود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد مذاکرات در مورد حقوق اساسی ملت ایران مد نظر مردم و مسوولان نیست و بی‌تردید مذاکرات آتی باید براساس بسته‌های ارایه شده از سوی ایران باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد امیدواریم مذاکرات آتی با هدف استفاده از ظرفیت‌ها برای ایجاد همگرایی و تعامل مورد نظر صورت بگیرد.

گروه 1+5 بعد از وقفه 15 ماهه که از اکتبر سال 2009 در روند گفت و گو ها با ایران ایجاد شد،پس از طی مسیرهای گوناگون و بی نتیجه صدور قطعنامه، تحریم و فشار در نهایت به این نتیجه رسید که گزینه دیگری جز بازگشت به مسیر گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

در همین زمینه دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرده است ایران با آمادگی بیش از پیش به لحاظ ظرفیت‌ها و موقعیت خوب منطقه‌ای، سیاسی و اقتصادی با نشاط، انسجام و اقتدار و منطق روشن وارد گفت‌و گوها خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet