خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/14 15:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

اعتراف کلینتون به حق ملت ایران نتیجه مقاومت دولت و ملت ایران است

**نماینده مردم کاشمر با اشاره به اظهارات اخیر هیلاری کلینتون گفت: این اعتراف خانم کلینتون نتیجه مقاومت و ایستادگی دولت و ملت ایران در برابر زیادی‌خواهی‌های غرب بوده است.

محمدرضا خباز نماینده مردم کاشمر و عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس به مذاکرات راهبردی تهران با 1+5 اشاره کرد و افزود: پافشاری دولت بر حق مسلم ملت ایران موجب به کرسی نشاندن حقوق ایرانیان شد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب NPT بوده و آژانس هیچ‌گاه در صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تردید نکرده است، افزود: غرب و آمریکا استکبار خبری و رسانه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته‌اند و با کمک رسانه‌های دولتی خود اقدام به شبه‌افکنی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران کرده‌اند اما تمام جهانیان می‌دانند که ملت ایران نظر مرجعیت و اسلام را پایان کار خود می‌داند و در صورتیکه رهبر معظم انقلاب بعنوان یک مرجع تقلید استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی‌ها را حرام می‌دانند ملت و دولت ایران قطعا از آن تبعیت خواهند کرده و خواهند کرد.

 

* عدم مقابله مثل ایران با عراق به دلیل نظر مرجعیت بود

خبار یادآور شد: در زمان جنگ تحمیلی زمانیکه عراق به عنوان نماینده کشورهای مهاجم به ایران از بمب‌های شیمیایی و میکروبی استفاده می‌کرد رزمندگان ایرانی علی‌رغم اینکه می‌توانستند مقابله به مثل کنند اما به دلیل مخالفت مراجع و امام راحل با دشمن مقابله به مثل نکردند.

 

* اعتراف کلینتون به حق مسلم ملت ایران نتیجه مقاومت دولت احمدی‌نژاد است

نماینده مردم کاشمر با اشاره به اظهارات اخیر هیلاری کلینتون گفت: این اعتراف خانم کلینتون نتیجه مقاومت و ایستادگی دولت و ملت ایران در برابر زیادی‌خواهی‌های غرب بوده است.

 

* تحریم‌ها فاصله ملت ایران را با میز مذاکره زیاد خواهد کرد

خباز با بیان اینکه غرب با اعمال تحریم‌ها با ملت ایران خصومت و دشمنی کرد، تصریح کرد: اگر قرار بود مذاکره‌ای بین ایران و کشورهای غربی صورت بگیرد آنها نباید دشمنانه با ملت ایران رفتار می‌کردند اما امروز که خصومت غرب برای ملت ایران آشکار شده است مذاکره مورد رضایت مردم نخواهد بود.تحریم‌ها فاصله ملت ایران را با میز مذاکره زیاد خواهد کرد.

 

* مجلس به هیچ‌کس اجازه مذاکره در خصوص واقعیات را نمی‌دهد

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه مذاکره نباید بر سر واقعیت‌ها انجام شود گفت: مجلس به دولت چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد که در خصوص واقعیت‌های جاری با طرف مذاکره کننده گفت‌‌وگو کند، خوشبختانه همانگونه که مسئولان دولتی و مسئول مذاکره کننده اعلام کرده‌اند جمهوری اسلامی ایران چنین بنایی ندارد.

 

* استقبال از واکنش احمدی‌نژاد، متکی و جلیلی

وی از اظهارات محمود احمدی‌نژاد، منوچهر متکی و سعید جلیلی مبنی بر تمام شدن مذاکره در خصوص برنامه هسته‌ای استقبال کرد و گفت: اگر غرب بگوید که می‌خواهد در خصوص برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند مثل این است که می‌گوید می‌خواهد در خصوص نحوه تابش خورشید گفت‌وگو کند و مسلم است که انسان‌ها دخالتی در نحوه تابش خورشید ندارند و در این خصوص نمی‌توانند گفت‌وگوی نتیجه بخش انجام دهند.

 

* غرب حق دخالت ندارد

خباز با بیان اینکه پذیرش مذاکره از سوی غرب به مثابه پذیرش شروط ایران از سوی 1+5 است، خاطرنشان کرد: حتی اگر غرب ادعا می‌کند که جمهوری اسلامی ایران مرتکب تخلف شده است نیز حق ندارد درخصوص آن اظهار نظر کند چرا که این مسائل در شأن و اختیارات آنها نیست.

این نماینده مجلس خطاب به کشورهای 1 + 5 گفت: شما در جهان چه نقشی دارید و چه کاره هستید که در خصوص برنامه هسته‌ای ایران می‌خواهید گفت‌وگو کنید شما باید به سؤال‌های متعدد ملت ایران پاسخ دهید.

 

* 1+5 باید در خصوص اشغال عراق و افغانستان پاسخگو باشد

وی افزود: کشورهای غربی و شورای امنیت تنها در مقابل کشت‌وکشتار ملت عراق، افغانستان، فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه مسئول هستند این کشورها باید در خصوص نسل‌کشی‌های خاورمیانه به ملت‌ها پاسخ بدهند.

 

* صلح و ثبات جهانی محور مذاکره جلیلی با اشتون باشد

خباز در پاسخ به این سؤال که چه مباحثی باید از سوی تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 مطرح شود، گفت: آقای جلیلی باید در مذاکره با خانم اشتون در خصوص مسائل مختلف جهانی از جمله صلح جهانی گفت‌وگو کند.

وی افزود: صلح جهانی از مهمترین مسائل بین‌الملل و از مهمترین دغدغه‌های ملت‌های آزاده جهان و ملت ایران است.

 

* جلیلی در خصوص اشغال عراق و افغانستان سکوت نکند

عضو فراکسیون اقلیت گفت که جلیلی باید در خصوص ناامنی‌های جهانی از 1+5 سؤال و درخصوص اشغال کشورهای خاورمیانه به دست نظامیان امریکا و انگلیس اعتراض کند. مسئول تیم مذاکره کننده ایران نباید در خصوص جنایات آمریکا در منطقه سکوت کند.

خباز با اشاره به حضور نظامیان آمریکا در عراق، افغانستان و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه گفت: کشورهای غربی باید علت حضورشان در عراق و افغانستان را شرح بدهند و این خواست نمایندگان مجلس ایران از دولت و تیم مذاکره کننده است که در خصوص مسائل عراق و افغانستان از 1+5 سؤال کنند.

 

* شواری امنیت تکلیفش را روشن کند، شورای جنگ‌افروزی یا شورای حامی اسرائیل

نماینده مردم کاشمر با اشاره به استمرار اشغال فلسطین توسط نظامیان صهیونیست، گفت: 5+1 اگر به دنبال صلح جهانی است باید در خصوص اشعال فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی پاسخگو باشد؛ اگر این کشورها از جنگ‌طلبی رژیم‌صهیونیستی حمایت می‌کنند پس باید نام خود را از شورای امنیت به شورای جنگ تغییر دهند و اگر نمی‌توانند جلوی رژیم صهیونیستی را بگیرند باید پاسخ دهند که چرا صندلی‌های شورای امنیت را اشغال کرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet