پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/09/14 15:31:00
سرویس صحن
نماینده مردم اصفهان:

نباید استقلال قوه قضائیه خدشه دار شود

**نیره اخوان در جریان بررسی مواد مراعی مانده از برنامه پنجم نسبت به خدشه دار شدن استقلال قوه قضائیه در ماده ۶۸ مکرر ۱ از این برنامه با استناد به اصل ۵۶ قانون اساسی اخطار داد که اخطار وی از طرف رئیس مجلس وارد دانسته شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نیره اخوان بی طرف نماینده مردم اصفهان در جریان جلسه علنی عصر امروز یکشنبه و در حین بررسی مواد مراعی مانده از برنامه پنجم که در جلسه علنی در حال بررسی بود با اشاره به ماده 68 مکرر 1 از این برنامه گفت: در تبصره و اصل ماده 68 مکرر که مراعی مانده بود و امروز بعد از بررسی کمیسیون تلفیق به مجلس بازگشته است اصل استقلال قوه قضائیه خدشه دار می شود.

وی دراستدلال خود برای خدشه دار شدن استقلال قوه قضائیه گفت: در این ماده و در تبصره آن در مورد احکام لازم الاجرایی صحبت کرده ایم که مقدمات این موضوع در نظر گرفته نشده است و این به کار قوه قضائیه لطمه وارد می کند.

لاریجانی که در حین ارائه این اخطار اداره جلسه را برعهده داشت ضمن وارد دانستن اخطار اخوان گفت: اخطار شما وارد است چون وقتی می گوییم احکام لازم الاجرا یعنی اینکه اجازه داده ایم قاضی در مورد موضوع این ماده رای صادر کند؛ در حالیکه مقدمات این امر در ماده در نظر گرفته نشده است و لفظ احکام لازم الاجرا باید تغییر کند.

وی در ادامه این اخطار را به رای نمایندگان گذاشت که از میان 232 نماینده 144 نماینده با آن موافقت کردند و به این حوه لفظ احکام لازم الاجرای محاکم قضایی تبدیل به قصیصات مراجع قضایی شد.

در ماده 68 مکرر 1 برای حمایت از مشاغل و بنگاه ها تصمیم گیری در مورد برخورد با تخلفات آنان قطع خدمات و تعطیلی این بنگاه ها محدودیت هایی برای مقامام قضایی در نظر گرفته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet